1. Dzisiaj – Niedziela Palmowa – rozpoczyna się Wielki Tydzień. Na każdej Mszy św. poświęcenie palm, wypominki zmarłych przed Mszą poranną, po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i Gorzkie Żale, w Zdyni Gorzkie Żale śpiewamy o godz. 8.10, o godz. 8.30 Msza św. Dziś 2 IV rocznica śmierci św. Jana Pawła II. W Gorlicach Marsz Papieski w obronie św. Jana Pawła II, rozpoczęcie o 14.00 w kościele św. Jadwigi Królowej i przemarsz do kościoła św. Andrzeja Boboli. Pierwsza niedziela miesiąca, składka na cele diecezjalne, zmiana tajemnic różańcowych.
 2. W tym tygodniu:
  • Msze św. w poniedziałek o godz.18.00, wtorek i środę rano o godz. 6.30, przed Mszą św. jak zawsze możliwość spowiedzi.
  • Rozpoczynamy świętowanie Triduum Paschalnego Wielki Czwartek Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00 na pamiątkę ustanowienia sakramentów Eucharystii i kapłaństwa. Po nabożeństwie adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy do 21.00.
  • Wielki Piątek: dzień cierpienia, męki i śmierci Pana Jezusa. W tym dniu nie sprawujemy Eucharystii. O godz. 8.00 Droga Krzyżowa, od 9.00 odwiedzę chorych w domach, zapraszam do adoracji wg porządku:
 • 9.00 – od Dariusza Kozyry do Kity Grzegorza.
 • 9.30 – od Stanisława Gogoca do Zygmunta Siuty.
 • 10.00 – od Andrzeja Żeglenia do Tadeusza Wilka.
 • 10.30 – od Stanisława Miśtaka do Wiesława Gromali.
 • 11.00 – od Grażyny Niemasik do Daniela Pyrdoła.
 • 11.30 – od Marty Peregrym do Ryszarda Janowca.
 • 12.00 – od Czesława Pajdzika do Zbigniewa Stępnia.
 • 12.30 – od Arkadiusza Mikulskiego do Zbigniewa Kity.
 • 13,00 – od Andrzeja Michniaka do Stefana Hojsaka.
 • 13.30 – od Ryszarda Bugajskiego do Kazimierza Siwka.
 • 14.00 – od Jacka Karbownika do Andrzeja Kuli.
 • 15.00 – Regietów.
 • 15.30 – Konieczna i Zdynia: od Mariana Gemzy do Andrzeja Smołkowicza.
 • 16.00 – od Przybyłowiczów do Stefana Czuchty.
 • 16.30 – od Adama Gbur do Marcina Wszołka.
 • 17.00 – od Marka Szarawary do Andrzeja Draba.
  • Liturgia Męki Pańskiej 18.00 – z Liturgią Słowa, Adoracją Krzyża i Komunią św., po niej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego po nabożeństwie rozpoczęcie nowenny przed świętem Miłosierdzia a następnie Gorzkie Żale, adoracja Pana Jezusa w grobie i adoracja Krzyża o 22.00. Ofiary składane przy adoracji Krzyża są przeznaczone na Grób Pański w Jerozolimie. Strażaków zapraszam do podjęcia straży przy grobie Pańskim. Obowiązuje post ścisły (ilościowy i jakościowy).
  • Wielka Sobota: dzień, w którym Kościół trwa przy grobie Pańskim, rozważa mękę i śmierć Chrystusa, Jego zstąpienie do otchłani, a także oczekuje na Jego Zmartwychwstanie. W tym dniu nie odprawia się od Eucharystii. Zwyczajowo zachowujemy post. W domach zadbajmy o ciszę i poważny charakter tego dnia. Adoracja przy grobie od godz. 7.00, Poświęcenie pokarmów z chwilą adoracji o godz. 9.00, 10,00, 11.00, w Zdyni o godz. 12.00.

Adoracja: (proponuję podzielić róże na części oraz zaangażować członków rodzin)

12.00 – Róża Zwiastowania NMP – Heleny Kita.

13.00 – Róża Ofiarowania NMP –Maria Siuta.

14.00 – Róża kobiet ze Zdyni.

15.00 – Róża MB Wniebowziętej – Bożeny Janowiec.

16.00 – Róża św. Michała – Władysława Gromali.

 • Liturgia Wigilii Paschalnej godz. 19.30. z poświęceniem ognia, Liturgią słowa, poświęceniem wody i odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych (przynosimy świece) i Eucharystią.
 • Niedziela Zmartwychwstania: Rezurekcja o godz. 6.00 z procesją eucharystyczną, Na procesję rezurekcyjną proszę przygotować obrazy, feretrony i berła, w Zdyni – Msza św. z procesją o godz. 8.00, suma o godz. 10.30.
 • Poniedziałek Wielkanocny: Msze św. w porządku niedzielnym.
 1. Serdecznie dziękuję rodzinom Elżbiety i Jacka Kita oraz Patrycji i Roberta Bożek za przygotowanie palm i opiekę nad świątynią, zapraszam do przygotowania dekoracji na Wielki Tydzień kolejne 5 rodzin z rodziną Janowców.
 2. Zachęcam do zakupienia i czytania prasy katolickiej, oraz stałej lektury Pisma Świętego.
 3. Związek małżeński zamierzają zawrzeć: Kacper Kiełtyka, s. Michała i Marii, zam. Rożnowice, i Beata Łabowska, c. Stefana i Danuty, zam. Smerekowiec, zap. 2.
 4. Wybrana została Rada Parafialna: Siuta Czesława, Hadalska Małgorzata, Kmak Wacław, Chruszcz Beata, Dwojak Elżbieta. Zebranie Rady po świętach. Dziękuję wszystkim byłym członkom Rady za radę i pomoc. Bóg zapłać.
 5. Zwracam się do Parafian z prośbą o składkę na inwestycje parafialne w wysokości 250 zł od rodziny.
 6. Intencje mszalne:
Poniedziałek  3 IV 18.00 Za zmarłych z rodziny Żywców i Nóżków
Wtorek 4 IV 6.30 O zdrowie i błogosławieństwo Boże dla całej rodziny.
Środa 5 IV 6.30  + Leszek Pyrdoł – od szwagra Janusza z żoną i dziećmi
 Czwartek 6 IV 18.00 Dziękczynna za dar Eucharystii i kapłaństwa.
 Sobota 8 IV 19.30  + Leszek Pyrdoł – od Marii i Zenona Bugajskich
Niedziela Zmartwychwstania 9 IV  6.00 Za parafian
8.30 Zdynia  + Helena Wszołek – z int. Haliny Lenard z dziećmi
10.30  + Kinga Liszka, Bolesław Kwiczal
Poniedziałek Wielkanocny 10 IV 7.00  + Ks. Hwenryk Czajka
8.30 Zdynia  + Jan Gawlik – od siostrzeńca Adama z żoną i dziećmi
10.30  + Franciszek Kita – od rodziny Kita i Muchackich