1. Dzisiaj druga niedziela Wielkiego Postu, wypominki zmarłych przed Mszą poranną, po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i Gorzkie Żale, w Zdyni Gorzkie Żale śpiewamy o godz. 8.10, o godz. 8.30 Msza św. Za udział w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Zachęcam do podjęcia abstynencji od alkoholu oraz różnych postanowień na czas Wielkiego Postu. To niedziela Ad Gentes – Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Pamiętajmy, że obecnie na misjach w 99 krajach pracuje 1883 polskich misjonarek i misjonarzy. Są świadkami prawdy, że Bóg jest miłością i kocha każdego bez wyjątku. Będzie można wesprzeć ich dzieło ofiarą do puszek przy wyjściu z kościoła.
 2. Przypominam o stosowaniu zasad bezpieczeństwa w związku z pandemią.
 3. W tym tygodniu:
 • Msze św. o godz. 17.00, jedynie we wtorek rano o godz. 6.30.
 • W poniedziałek – 1 marca to Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, którzy są nazywani także żołnierzami niezłomnymi. Przez lata starano się wymazać pamięć o nich z historii naszego narodu. Ich miłość do ojczyzny, niezłomna walka o niepodległość i suwerenność Polski po zakończeniu II wojny światowej, ofiara życia zasługują na naszą pamięć, a przede wszystkim na pełną miłości modlitwę.
 • W środę Msza Święta wotywna o Świętym Józefie i litania do świętego oraz modlitwa za Kościół, zapraszam do modlitwy.
 • W czwartek święto św. Kazimierza, imieniny ks. Seniora Kazimierza Górnego.
 • W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca.
 • W czwartek – modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne, i za kapłanów.
 • W piątek – od godz. 8.00 odwiedzę chorych w domach z posługą sakramentalną. Po południu spowiedź od 16.15, o godz. 17.00 Droga Krzyżowa i Msza św. wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa, potem wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa, katecheza dla kandydatów do sakramentu bierzmowania.
 • W sobotę – Msza św. o Niepokalanym Sercu NM Panny i litania do Matki Bożej.
 • Za tydzień trzecia niedziela Wielkiego Postu, pierwsza niedziela miesiąca, adoracja Najświętszego Sakramentu, wypominki zmarłych przed sumą, składka na cele diecezjalne, po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i Gorzkie Żale, zmiana tajemnic różańcowych, w Zdyni Gorzkie Żale śpiewamy o godz. 8.10, o godz. 8.30 Msza św.
 1. Serdecznie dziękuję kolejnej rodzinie za opiekę nad świątynią na świątynię, od piątku zapraszam następną rodzinę z kolejki.
 2. Zachęcam do zakupienia i czytania prasy katolickiej, oraz do stałej lektury Pisma św.
 3. Intencje mszalne:

Poniedziałek 1 III

17.00

 + Edward Łukasik – od Tomasza Dziurny z rodziną z Warszawy

Wtorek 2 III

6.30

 + Edward Łukasik – od Grzegorza i Damiana Dziurnego

Środa 3 III

17.00

 + Edward Łukasik – od Krzysztofa i Marii Brzozowskich

Czwartek 4 III

17.00

 + Józef Maciuszek – od córki Agaty z rodziną

Piątek 5 III

17.00

 + Leszek Pyrdoł – od brata Wiesława z rodziną

Sobota 6 III

17.00

 + Franciszek Kita – od córki Ryszardy i Radosława Kukawskich.

Niedziela 7 III

7.00

Za parafian

8.30 Zdynia

 + Ks. Wiesław Augustyn

10.30

 + Wojciech Piątek – 22 r. śm.