1. Dzisiaj Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, pierwsza niedziela miesiąca, adoracja Najświętszego Sakramentu – litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa, zmiana tajemnic różańcowych, wypominki zmarłych przed sumą, składka na cele diecezjalne.
 2. W kościołach i innych miejscach sprawowania kultu religijnego zniesiony został limit osób, zachowany został obowiązek zasłaniania ust i nosa przez uczestników z wyjątkiem sprawujących liturgię. Osoby uczestniczące na otwartej przestrzeni są zwolnione z obowiązku zasłaniania ust i nosa pod warunkiem zachowania 2 metrów dystansu od kolejnej osoby.
 3. W tym tygodniu:
  • Msze św. codziennie o godz. 18.00 jedynie we wtorek rano o godz. 7.00, w miesiącu czerwcu – codziennie odmawiamy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  • W liturgii Kościoła w poniedziałek wsp św. Jadwigi królowej w sobotę św. Antoniego z Padwy.
  • W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało, Msze św. o godz. 7.00, 8.30 w Zdyni, 10.30 z procesją eucharystyczną wokół kościoła z czterema ołtarzami, proszę do krzyża, baldachimu, chorągwi strażaków w mundurach, kobiety i dziewczęta po bierzmowaniu oraz chłopców kandydatów do obrazów –figurkę Dzieciątka Jezus, obraz św. Michała – zespół Michael, zapraszam dziewczynki do sypania kwiatów razem z rodzicami, chłopców do dzwonienia dzwonkami, i wszystkich do udziału. Limit 150 osób mogących przebywać w przestrzeni publicznej ten nie obowiązuje, jeżeli procesja zostanie zorganizowana całkowicie i wyłącznie na terenie kościelnym. Uczestnicy są wówczas zobowiązani do zasłaniania ust i nosa lub utrzymywania dystansu 2 metrów od kolejnej osoby.
  • Do przygotowania ołtarzy proszę po 5 rodzin z oddzielnej kolejki. I ołtarz – Niemasik Grażyna, Gromala Władysław, Żołnowski Piotr, Siuta Mieczysław, Żygadło Augustyn. II ołtarz – Matała Józef, Klimek Henryk, Ludwin Krzysztof, Miśtak Stanisław, Kożuch Krystyna. III ołtarz – Wilk Tadeusz, Miśtak Helena, Smołkowicz Renata, Florek Stanisław, Warzecha Czesław i Paweł. IV ołtarz – Wilk Antoni, Wilk Kazimierz, Żegleń Andrzej, Iwański Robert, Siuta Zygmunt.
  • W oktawie Bożego Ciała codziennie procesja eucharystyczna wokół Kościoła, zapraszam do udziału (Obrazy, Baldachim), w piątek po procesji katecheza dla dzieci przed I komunią św.
  • Za tydzień 11 niedziela zwykła w roku liturgicznym, niedziela w oktawie Bożego Ciała, rano śpiewamy litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa, wypominki w czerwcu przed sumą, po sumie procesja.
 4. Dziękuję rodzinom z Regietowa opiekę nad świątynią i koszenie trawy. Bóg zapłać. Proszę o opiekę nad świątynią następną rodzinę z Regietowa. Dziękuje za ofiary na utrzymanie cmentarza i prace przy parafii. Bóg zapłać.
 5. Zachęcam do zakupienia i czytania prasy katolickiej: Niedziela i Apostolstwo Chorych, oraz do stałej lektury Pisma św.
 1. Intencje mszalne:

Poniedziałek 8 VI

18.00

 + Katarzyna Fryzowicz – 5 r. śm., Franciszek Fryzowicz.

Wtorek 9 VI

6.30

W int. chorych naszej parafii odwiedzanych w I piątek.

Środa 10 VI

18.00

W intencji całej rodziny – dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie, bł. Boże i opiekę MB

Czwartek 11 VI Boże Ciało

7.00

 + Józef Kita – od rodziny Gawlików z Jasionki

8.30 Zdynia

 + Jan Wąsik

10.30

Za parafian

Piątek 12 VI

18.00

 + Józef Kita – od róży męskiej ze Smerekowca

Sobota 13 VI

18.00

 + Maria Pajdzik – od chrześniaka Czesława z Koniny

Niedziela 14 VI

7.00

Za parafian

8.30 Zdynia

 + Aleksandra Gaweł – 1 r. śm.

10.30

 + Anna, Józef Maciuszek, Władysław Pajdzik, Maria Matała w rocznicę śmierci