1. Dzisiaj rozpoczynamy czas Adwentu, który jest pobożnym i radosnym oczekiwaniem. Razem z Maryją oczekujemy Narodzenia Pana Jezusa oraz Jego powtórnego przyjścia na końcu czasów. Adwent to czas szczególnej pracy nad sobą. Zachęcam do podjęcia osobistych wyrzeczeń i umartwień oraz abstynencji, a także uporządkowania swoich spraw, zatrzymania się i głębszej refleksji nad swoim postępowaniem, relacjami. Codziennie możliwość spowiedzi. Przed Mszą św. poranną w niedziele i w dni powszednie Adwentu śpiewamy godzinki o NP. NMP. Wypominki zmarłych w niedziele Adwentu przed sumą.
 2. W tym tygodniu:
 • Msza św. i wypominki zmarłych do końca listopada o godz. 17.00, Roraty z rozważaniem adwentowym, codziennie możliwość spowiedzi, zapraszam dzieci z lampionami.
 • W liturgii Kościoła we wtorek św. Andrzeja Ap. w piątek św. Franciszka Ksawerego, w sobotę św. Barbary.
 • W środę Msza św. wotywna o św. Józefie i litania do Świętego oraz modlitwa za Kościół, zapraszam do modlitwy. 
 • Pierwszy czwartek – modlimy się za kapłanów i o powołania kapłańskie i zakonne także z naszej parafii.
 • Pierwszy piątek – od godz. 8.00 odwiedzę chorych w domach z posługą sakramentalną. Proszę zgłaszać chętnych starszych. Po południu spowiedź od 16.15, o godz. 17.00 Msza św. wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa, potem wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 • Pierwsza sobota – Msza św. o Niepokalanym Sercu NM Panny i litania do Matki Bożej.
 • Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca, adoracja Najświętszego Sakramentu, po sumie zmiana tajemnic różańcowych składka na cele diecezjalne. Będziemy przeżywać dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Pamiętajmy w modlitwie o naszych misjonarzach wspierając Kościół na Wschodzie ofiarami do puszek.
 1. Dziękuję rodzinie Krystyny i Andrzeja Kitów za opiekę nad świątynią i przygotowanie dekoracji adwentowej, od piątku zapraszam następną rodzinę z kolejki. Dziękuję za ofiary do puszek na rzecz migrantów z granicy białorusko-polskiej – zebraliśmy 362 zł. Bóg zapłać.
 2. Czwarta fala pandemii rozwija się. Władze samorządowe i lekarze apelują o szczepienia oraz do stosowanie maseczek i zachowanie dystansu społecznego.
 3. Zachęcam do zakupienia i czytania prasy katolickiej i stałej lektury Pisma św. Do nabycia Kalendarze misyjne. Na stoliku z prasą i w sklepie Torby Miłosierdzia na pomoc dla potrzebujących.
 4. Intencje mszalne:

Poniedziałek 29 XI

17.00

 + Katarzyna Waszczyszak – 7 dzień po śmierci – int od dzieci.

Wtorek 30 XI

17.00

 + Bronisława Tarsa. Grażyna Święch. Julian Kita.

Środa 1 XII

17.00

 + Antoni, Genowefa Gromala.

Czwartek 2 XII

17.00

 + Józef Kita. Salomea, Jan Gromala. Władysław Siuta.

Piątek 3 XII

17.00

 + Anna Gromala. Ignacy, Paweł Żołnowski.

Sobota 4 XII

17.00

 + Piotr Gromala – od siostry Eli z rodziną – 30 dzień po śmierci.

Niedziela 5 XII

7.00

 + Henryka, Jan.

8.30 Zdynia

 + Jan Gaweł – od rodziny Cepuchów z Krościenka.

10.30

Za parafian i zmarłych polecanych w wypominkach.