1. Dzisiaj pierwsza niedziela Wielkiego Postu, wypominki zmarłych przed sumą, po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i Gorzkie Żale, w Zdyni Gorzkie Żale śpiewamy o godz. 8.10, o godz. 8.30 Msza św. Za udział w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Zachęcam do podjęcia abstynencji od alkoholu oraz różnych postanowień na czas Wielkiego Postu.
 2. Przypominam o stosowaniu zasad bezpieczeństwa w związku z pandemią.
 3. W tym tygodniu:
 • Msze św. o godz. 17.00, jedynie we wtorek i czwartek rano o godz. 6.30.
 • W poniedziałek święto katedry św. Piotra Ap.
 • W środę Msza Święta wotywna o Świętym Józefie i litania do świętego oraz modlitwa za Kościół, zapraszam do modlitwy.
 • W piątek o godz. 17.00 Droga Krzyżowa i po niej Msza św. Katecheza dla kandydatów do sakramentu bierzmowania.
 • Za tydzień druga niedziela Wielkiego Postu, wypominki zmarłych przed Mszą poranną, po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i Gorzkie Żale, w Zdyni Gorzkie Żale śpiewamy o godz. 8.10, o godz. 8.30 Msza św.
 1. Serdecznie dziękuję kolejnej rodzinie za opiekę nad świątynią, odśnieżanie i ofiarę na kościół, od piątku zapraszam następną rodzinę z kolejki.
 2. W parafii w Gładyszowie piątek o godz. 17.30 rozpocznie się z zachowaniem reżimu sanitarnego kurs przedmałżeński.
 3. W imieniu rodziny poszkodowanej w pożarze w Klimkówce, w imieniu Stowarzyszenia Wspólnota Beskidzka „Lilia Złotogłów” i Parafialnego Zespołu Caritas serdecznie dziękuję mieszkańcom Smerekowca za zaangażowanie w pomoc rodzinie poszkodowanej w pożarze domu w Klimkówce. Łącznie zebrano i przekazano pogorzelcom kwotę 12000 zł.
 4. Zachęcam do zakupienia i czytania prasy katolickiej, oraz do stałej lektury Pisma św.
 5. Intencje mszalne:

Poniedziałek 22 II

17.00

 + Julia Kozyra – od Zofii i Stanisława Drąg z Wawrzki.

Wtorek 23 II

6.30

 + Julia Kozyra – od swatowej Heleny Kozyry.

Środa 24 II 

17.00

 + Franciszka Piątek – od wnuczki Patrycji z rodziną.

Czwartek 25 II

6.30

 + Edward Łukasik – od rodziny Krok z Klęczan

Piątek 26 II

17.00

 + Edward Łukasik – od Tadeusza Dziurny z żoną z Wysowej.

Sobota 27 III

17.00

 + Adam Pestka – 1 r. śm., z int. kuzynki z rodziną.

Niedziela 28 II

7.00

 + Franciszka Piątek – od wnuczki Urszuli z mężem i prawnukiem.

8.30 Zdynia

Za parafian

10.30

 + Piotr Waszczyszak