Ogłoszenia 10 Niedziela Zwykła (10 VI 2018 r.)

 1. Dzisiaj druga niedziela miesiąca, rano wypominki zmarłych.
 2. W tym tygodniu:
  • Codziennie w czerwcu modlimy się Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  • W liturgii wspominamy: w poniedziałek św. Barnabę Ap., w środę św. Antoniego z Padwy, w czwartek bł. Michała Kozala BM.
  • Msze św. w poniedziałek, środę, piątek i sobotę o godz. 18.00, wtorek i czwartek o godz. 6.30.
  • Trzeci piątek miesiąca – nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.
  • Za tydzień trzecia niedziela miesiąca, wypominki zmarłych przed sumą. W parafii św. Jadwigi w Golicach festyn, szczegóły na plakatach.
 3. Dziękuję kolejnej rodzinie za opiekę nad kościołem, koszenie trawy i ofiarę na kościół, i proszę o podjęcie tej posługi przez narzeczonych, którzy w sobotę zawrą sakrament małżeństwa i ich rodzinę. Dziękuję za przygotowanie ołtarzy na Boże Ciało, za udział w procesji Bożego Ciała i przez oktawę.
 4. Dziękuję za ofiary na dzwony i na koszenie cmentarza. Zachęcam do refleksji nad wotum – duchowym darem od każdego parafianina i rodziny na 200-lecie świątyni i 100-lecie Niepodległość. Przygotowane są już tzw. Fałszywe dzwony, czyli projekty z gliny i wosku w skali 1:1, z których zostaną przygotowane formy do odlewu naszych dzwonów. Zdjęcia w gablotce. Trzeba jeszcze przygotować dzwonnicę. W tej i innych sprawach zebranie Rady Parafialnej w środę o godz. 19.00.
 5. Ponieważ, że jeden z naszych dzwonów będzie, nosił imię św. Jan Paweł II, proponuję pielgrzymkę do Domu św. Jana Pawła II w Wadowicach i sanktuarium w Krakowie – Łagiewnikach w początkiem lipca( 4 lub 11), chętne dzieci i ministranci mają zniżkę, szczegóły niebawem.
 6. Zachęcam do zakupienia i czytania prasy katolickiej: Niedziela, Źródło, Droga, Ola i Jaś.
 7. Intencje mszalne:
Poniedziałek 11 VI 18.00  + Janina Siwek – od uczestników pogrzebu
Wtorek 12 VI 6.30  + Janina Siwek – od uczestników pogrzebu
Środa 13 VI 18.00  + Janina Siwek – od uczestników pogrzebu
Czwartek 14 VI 6.30  + Janina Siwek – od uczestników pogrzebu
Piątek 15 VI 18.00  + Stefania Kowalczyk – od chrześniaka Jana Smołkowicza z żoną z Zakopanego
Sobota 16 VI 14.00 Ślub
18.00  + Stefania Kowalczyk – od rodziny Sikorów z Olszanki
Niedziela 17 VI 7.00 Za parafian
8.30 Zdynia W 60 – lecie matury z LO im. M. Kromera IX a i b
10.30  + Zofia Matała – z int. Męża z rodzina