1. Dzisiaj druga niedziela miesiąca, niedziela w oktawie Bożego Ciała, rano śpiewamy litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa, wypominki w czerwcu przed sumą, po sumie procesja.
 2. W kościołach i innych miejscach sprawowania kultu religijnego zniesiony został limit osób, zachowany został obowiązek zasłaniania ust i nosa przez uczestników z wyjątkiem sprawujących liturgię. Osoby uczestniczące na otwartej przestrzeni są zwolnione z obowiązku zasłaniania ust i nosa pod warunkiem zachowania 2 metrów dystansu od kolejnej osoby.
 3. W tym tygodniu:
  • Msze św. codziennie o godz. 18.00 w miesiącu czerwcu – codziennie odmawiamy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa. W oktawie Bożego Ciała do czwartku codziennie procesja eucharystyczna wokół Kościoła, zapraszam do udziału. W czwartek błogosławieństwo kwiatów i ziół oraz dzieci.
  • We wtorek po procesji katecheza dla dzieci przed I komunią św.
  • W liturgii Kościoła w środę wsp św. Alberta Chmielowskiego.
  • W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, Msza św. w Zdyni o godz. 16.30, w Smerekowcu o godz. 18.00 – trzeci piątek miesiąca po Mszy św. Koronka do Bożego Miłosierdzia. Nie obowiązuje post.
  • W sobotę wsp Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
  • Za tydzień 12 niedziela zwykła w roku liturgicznym, rano śpiewamy litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa, wypominki w czerwcu przed sumą, po wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 4. Dziękuję rodzinom z Regietowa opiekę nad świątynią. Bóg zapłać. Proszę o opiekę nad świątynią następną rodzinę z Regietowa.
 5. W najbliższym czasie planuję podjąć następujące prace przy świątyni:
 • Modernizacja oświetlenia w świątyni polegająca najpierw na wymianie kilku zamurowanych gniazd i wyłączników, oraz wymianę reflektorów na nowe i bardziej oszczędne – częściowo w trakcie realizacji.
 • Prace konserwatorskie przy polichromii na ścianie południowej, w prezbiterium i zakrystii świątyni polegające na usunięciu zagrzybionych warstw i nałożeniu nowego tynku i polichromii na ścianie świątyni – w trakcie uzyskiwania pozwoleń konserwatorskich.
 • Prace blacharskie – naprawa cieknących rynien i uszkodzenia dachu nad prezbiterium, gdzie pojawiły się dwa przecieki – już wykonane.
 • Na te prace i wydatki została zaproponowana zbiórka środków od każdej rodziny w wysokości 200 zł w roku 2020, oraz roczna składka w wysokości 30 zł od numeru na utrzymanie cmentarza parafialnego. Wpłaty można dokonywać na tacę lub na konto parafialne (nr na stronie parafii https://parafiasmerekowiec.pl/ ) W Zdyni składka na utrzymaniowe cmentarza wynosi również 30 zł od numeru. Dziękuje wszystkim, którzy już złożyli ofiary na utrzymanie cmentarza i prace przy parafii. Bóg zapłać.
 1. Zachęcam do zakupienia i czytania prasy katolickiej: Niedziela i Apostolstwo Chorych, oraz do stałej lektury Pisma św.
 2. Intencje mszalne:

Poniedziałek 15 VI

18.00

 + Józef Kita – od Jana i Renaty Basiagi z rodziną

Wtorek 16 VI

18.00

 + Józef Kita – od Krystyny i Andrzeja Kita

Środa 17 VI

18.00

W intencji całej rodziny – dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie, bł. Boże i opiekę MB

Czwartek 18 VI

18.00

 + Maria Pajdzik – od chrześniaczki Basi z rodziną

Piątek 19 VI Najświętszego Serca Pana Jezusa

16.30 Zdynia

 + Ks. Jan Kocur

18.00

 + Maria Pajdzik – od rodziny Wiatrów z Koniny

Sobota 20 VI

18.00

 Edward Łukasik – od chrześnicy Anny z rodziną

Niedziela 21 VI

7.00

 + Józef Kita – od rodziny Kitów i Muchackich

8.30 Zdynia

 + Tadeusz, Jan, Aleksander, Irena

10.30

W intencji dziecka, które przyjmie chrzest, Jego rodziców i chrzestnych o potrzebne łaski.