1. Dziś 12 Niedziela Zwykła, przed Mszą poranną i w Zdyni, oraz po sumie Litania Najświętszego Serca Pana Jezusa i procesja eucharystyczna, wypominki zmarłych przed sumą.
 2. W tym tygodniu:
  • Msze św. codziennie o godz. 18.00, codziennie odmawiamy litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa, do czwartku po Mszy św. procesja eucharystyczna w ramach oktawy uroczystości Bożego Ciała, zapraszam do licznego udziału.
  • W liturgii Kościoła we wtorek św. Alojzego Gonzagi, czwartek Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela liturgicznie przeniesiona z piątku, po Mszy św. procesja eucharystyczna, błogosławieństwo dzieci, wianków i ziół, w piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, Msza św. w Zdyni o 16.30 i o 18.00 w Smerekowcu,, w piątek nie obowiązuje post od mięsa, w sobotę wsp. Niepokalanego Serca NMP.
  • Za tydzień 13 Niedziela Zwykła, przed Mszą poranną i w Zdyni, oraz po sumie Litania Najświętszego Serca Pana Jezusa, wypominki zmarłych przed sumą.
 3. Dziękuję rodzinie Michniaków za opiekę nad świątynią, kwiaty i kszenie razem z rodziną Matałów, od piątku zapraszam następną rodzinę z kolejki.
 4. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się od uświetnienia procesji Bożego Ciała, rodzinom, które przygotowały ołtarze, strażakom, wszystkim niosącym obrazy i feretrony oraz berło, dziewczynkom sypiącym kwiaty i chłopcom dzwoniącym dzwonkami, dzieciom pierwszokomunijnym, ministrantom oraz zespołowi Michael. Dziękuję p. Czesławowi Pajdzikowi za wykonanie nowego Krzyża, rodzinie Waszczyszaków i tym, którzy pomagali oraz p. Sylwestrowi Bożkowi za nowe mocowanie. Dziękuję KGW i społeczności za przekazanie drewna na krzyż. Bóg zapłać.
 5. Związek małżeński zamierzają zawrzeć: Ewelina Czyżewska, c. Stanisława i Ireny, zam. Klęczany i Dariusz Łukasik, s. Janusza i Barbary, zam. Smerekowiec, zap. II, oraz Klaudia Kozyra, c. Dariusza i Beaty, zam. Smerekowiec i Michał Wojna, s. Krzysztofa i Beaty, zam. Siedliska, zap. I, oraz Sarkowicz Joanna, c. Andrzeja i Anny, zam. Biesna, par. Siedliska i Pajdzik Krzysztof, s. Czesława i Cecylii, zam. Smerekowiec, zap. I
 6. Zachęcam do zakupienia i czytania prasy katolickiej i stałej lektury Pisma św.
 7. Wójt Gminy Uście Gorlickie przypomina o konieczności złożenia obowiązkowej deklaracji dotyczącej określenia rodzaju źródła ciepła, jakim ogrzewany jest budynek. Deklaracje można złożyć w wersji elektronicznej lub papierowej w Urzędzie Gminy Uście Gorlickie 80 w terminie do 30 czerwca 2022 r.
 8. W sobotę, 25 czerwca 2022 r. sakrę biskupią przyjmie ks. biskup nominat Krzysztof Kudławiec, kapłan diecezji rzeszowskiej, z Gorlic – Glinika, który w dniu 22 kwietnia br. został mianowany przez papieża Franciszka biskupem diecezji w Ekwadorze. Otoczmy nowego biskupa serdeczną modlitwą wypraszając u Boga dla niego potrzebne łaski w posłudze pasterskiej w dalekim Ekwadorze.

 

 

 1. Intencje mszalne:

Poniedziałek 20 VI

18.00

 + Leszek Pyrdoł – 2 r. śm. Z int żony, synów, synowych i wnuków.

Wtorek 21 VI

18.00

 + Piotr Gromala – od bratanka Przemka z żoną Dorotą i dziećmi

Środa 22 VI

18.00

 + Piotr Gromala – od chrześnicy Magdy

Czwartek 23 VI

18.00

 + Maria Matała – 9 r. śm., Eufrozyna, Piotr Matała, Jan, Jan, Anna Maciuszek

Piątek 24 VI Najświętszego Serca Pana Jezusa

16.30

 + Katarzyna Waszczyszak – od wnuczki Anny Wszołek z rodzina

18.00

 + Edward Łukasik – od uczestników pogrzebu.

Sobota 25 VI

14.00

Chrzcielna

18.00

 + Edward Łukasik – od uczestników pogrzebu.

Niedziela 26 VI

7.00

Za parafian

8.30 Zdynia

 + Jan Gawlik – z okazji imienin, i Jego zmarli rodzice – od brata Bronisława z żoną

10.30

W int Bogumiły i Krzysztofa w 25 r. ślubu – dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie, bł Boże i opiekę MB – int. od dzieci.