1. Dzisiaj 12 niedziela zwykła w roku liturgicznym, rano śpiewamy litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa, wypominki w czerwcu przed sumą, po wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Dzisiaj o 20.00 międzynarodowy koncert z okazji 100–lecia urodzin św. Jana Pawła II – transmisja online a stronie jp2concert.com
 2. W tym tygodniu:
  • Msze św. codziennie o godz. 18.00 w miesiącu czerwcu – codziennie odmawiamy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  • We wtorek po południu pogrzeb + Leszka Pyrdoła.
  • We wtorek katecheza dla dzieci przed I komunią św.
  • w piątek zakończenie roku szkolnego – zachęcam dzieci i młodzież do spowiedzi i przyjęcia komunii św. na podziękowanie Panu Bogu za cały rok szkolny.
  • W liturgii Kościoła w środę uroczystość Narodzenia św. Jan Chrzciciela – odpust w Gładyszowie o godzi 18.00, Kancelaria Parafialna nieczynna, w sobotę wsp. Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy – odpust w Męcinie o godz. 11.00.
  • Za tydzień ostatnia niedziela miesiąca, rano śpiewamy litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa, wypominki w czerwcu przed sumą, po wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 3. Dziękuję rodzinom z Regietowa opiekę nad świątynią i koszenie trawy. Bóg zapłać. Proszę o opiekę nad świątynią następną rodzinę z Regietowa.
 4. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy brali udział w procesjach eucharystycznych Bożego Ciała i w oktawie, wyznaczonym rodzinom za przygotowanie ołtarzy, zespołowi Michael i w tygodniu paniom za prowadzenie śpiewu, strażakom za posługę przy baldachimie, kobietom i młodzieży za poniesienie, obrazów i figur, ministrantom za posługę nade wszystko dzieciom za sypanie kwiatów i dzwonienie dzwonkami i ich rodzicom za przyprowadzenie do kościoła. Wszystkim – Bóg zapłać za to piękne świadectwo wiary.
 5. Zachęcam do zakupienia i czytania prasy katolickiej: Niedziela i Apostolstwo Chorych, oraz do stałej lektury Pisma św.
 6. Przypominam o odpowiednim stroju w czasie nabożeństw.
 7. Intencje mszalne:

Poniedziałek 22 VI

18.00

Za parafian.

Wtorek 23 VI

18.00

 + Maria Matała – 7 r. śm.

Środa 24 VI

18.00

W intencji ks. Jana z okazji imienin o potrzebne łaski.

Czwartek 25 VI

18.00

W intencji całej rodziny – dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie, bł. Boże i opiekę MB.

Piątek 26 VI

18.00

+ Leszek Pyrdoł w 7 dzień po śmierci – od żony Krystyny i syna Bartka.

Sobota 27 VI

18.00

 + Józef Maciuszek – od przyjaciół córki ze Szwajcarii

Niedziela 28 VI

7.00

 + Józef Kita – od Romana Kity z rodziną.

8.30 Zdynia

 + Piotr Sikora – 30 r. śm. i Julia Łaskawska – 4 r. śm.

10.30

Za parafian.