1. Dzisiaj 12 niedziela zwykła w roku liturgicznym, wypominki zmarłych w czerwcu przed sumą, przed poranną Mszą św. śpiewamy Litanię do Serca Pana Jezusa, po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa. W letnim czasie zadbajmy o odpowiedni strój do świątyni czy to, gdy idziemy na Mszę św. czy do zwiedzania.
 2. Starajmy się przestrzegać zasad bezpieczeństwa w związku z pandemią. Zachęcam do udziału we Mszy św. w sobotę wieczorem. Zniesiona została dyspensa od udziału w niedzielnej i świątecznej Mszy św.
 3. W tym tygodniu:
  • Msze św. codziennie o godz. 18.00, ale we wtorek i sobotę rano o 6.30.
  • W liturgii kościoła w poniedziałek św. Alojzego Gonzagi, w czwartek uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, odpust w Gładyszowie i uroczystości 70 – lecia parafii z udziałem ks. Biskupa Ordynariusza naszej diecezji, Msza św. w Gładyszowie o godz. 11.00
  • W środę Msza św. wotywna o św. Józefie i litania do Świętego oraz modlitwa za Kościół, zapraszam do modlitwy.
  • W piątek zakończenie roku szkolnego – przypominam dzieciom i młodzieży o spowiedzi na koniec roku szkolnego oraz o obowiązku zbierania podpisów w indeksach od klasy VI do końca szkoły średniej. Msza św. na zakończenie roku szkolnego w Gładyszowie o godz. 8.00
  • Za tydzień 13 niedziela zwykła w roku liturgicznym, wypominki zmarłych w czerwcu przed sumą, przed poranną Mszą św. śpiewamy Litanię do Serca Pana Jezusa, po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 4. Dziękuję kolejnej rodzinie za opiekę nad świątynią, kwiaty i ofiarę, od piątku zapraszam następną rodzinę z kolejki.
 5. Zachęcam do zakupienia i czytania prasy katolickiej i stałej lektury Pisma św.
 6. Związek małżeński zamierzają zawrzeć: Piotr Trojanowicz, s. Adama i Bernadetty, zam. Ropa i Urszula Hojsak, c. Marka i Barbary, zam. Smerekowiec zap. II.
 7. Intencje mszalne:

Poniedziałek 21 VI

18.00

O zdrowie

Wtorek 22 VI

6.30

 + Józefa Kuczaj – od sąsiadów Michniaków

Środa 23 VI

18.00

 + Józefa Kuczaj – od Celiny i Marcina Kruczek z dziećmi

Czwartek 24 VI

18.00

 + Jan

Piątek 25 VI

18.00

 + Franciszka Piątek – od swatowej Pyrcz z rodziną.

Sobota 26 VI

6.30

 + Franciszka Piątek – od Celiny i Marcina Kruczek z Gładyszowa.

Niedziela 27 VI

7.00

Za parafian

8.30 Zdynia

 + Helena – r. śm., Maria, Jan, Stanisław, Bolesław Sułowicz

10.30

 + Maria Matała – 8 r. śm.