1. Rozpoczęliśmy Adwent, który jest pobożnym i radosnym oczekiwaniem – Razem z Maryją oczekujemy Narodzenia Pana Jezusa oraz Jego powtórnego przyjścia na końcu czasów. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca, adoracja Najświętszego Sakramentu, przed Mszą św. poranną w niedziele adwentu i przed Roratami codziennie śpiewamy godzinki o NP. NMP. Wypominki zmarłych przed sumą, o sumie zmiana tajemnic różańcowych.
  2. Przypominam o stosowaniu zasad bezpieczeństwa w związku z pandemią. Komunie św. przyjmujemy na rękę.
  3. W tym tygodniu:
  • Msze św. – Roraty – codziennie o godz. 17.00. Zapraszam serdecznie.
  • W liturgii kościoła wspominamy w poniedziałek wsp. św. Ambrożego, we wtorek uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP – Msze św. o 7.00 i 17.00 – w Smerekowcu poświęcenie medalików Niepokalanej dla dzieci przed I komunią św., zapraszam z rodzicami, w Zdyni o 15.30.
  • Za tydzień trzecia niedziela Adwentu – GAUDETE, przed Mszą św. poranną w niedziele adwentu śpiewamy godzinki o NP NMP. Wypominki zmarłych przed sumą. To 13 XII – rocznica wprowadzenia stanu wojennego, dzień modlitwy za Ojczyznę, Kościół św. i za Ojca świętego Franciszka.
  1. Dziękuję wyznaczonej rodzinie za opiekę nad świątynią i ofiarę na kościół, od piątku zapraszam następną rodzinę z kolejki.
  2. Zachęcam do zakupienia i czytania prasy katolickiej, oraz do stałej lektury Pisma św.
  3. Do zakupienia świece Caritas (mała 5 zł, duża 12 zł) i opłatki na stół wigilijny, także w sklepach, oraz kalendarze misyjne i z Kard. Wyszyńskim na 2021 r. (ofiara na misje).
  4. Intencje mszalne:

Poniedziałek 7 XII

17.00

 Mirosław, Teresa, Zofia, Hilary, Maria, Henryk, Łucja Tomaszkiewicz, Władysław, Katarzyna Potoniec, Franciszek, Aniela, Stanisław, Jan Gryboś, Paweł Klocek, Ignacy, Maria Hawryłczak, Anna Flejszerowicz, Maria Cyrkot

Wtorek 8 XII NIEPOKALANE POCZĘCIE NMP

7.00

 + Maria, Ignacy

15.30 Zdynia

 + Wiktoria, Antoni Zygmunt Meler, Zofia, Franciszek Ludwin, Anna Władysław Kluś, Cecylia, Tadeusz Pawelczyk

17.00

 + Ks. Stanisław Mac

Środa 9 XII

17.00

 + Maria, Stanisław Bugajscy. Maria i Władysław Pajdzik

Czwartek 10 XII

17.00

 + Józefa Kita, Władysław Siuta, Salomea, Jan Gromala

Piątek 11 XII

17.00

W intencji chorych z naszej parafii o zdrowie i bł Boże

Sobota 12 XII

17.00

 + Maria Pajdzik – od chrześniaka Czesława z Opola

Niedziela 13 XII

7.00

 + Józef Kita – r. śm.

8.30 Zdynia

 + Ks. Jerzy Gajda

10.30

 Za parafian