Ogłoszenia – II niedziela Adwentu (9 XII 2018 r.)

 1. Dzisiaj druga niedziela Adwentu, czasu radosnego oczekiwania na przyjście Pana, Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie – zbiórka do puszek, można nabyć opłatki na Wigilię, w sklepie są do nabycia świece Caritas, a także „Torby Miłosierdzia” Caritas.
 2. W tym tygodniu:
  • Roraty codziennie o godz. 17.00, przed Mszą św. godzinki o NPNMP, zapraszam przede wszystkim dorosłych, a dzieci z lampionami.
  • W czwartek rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce modlimy się za Ojczyznę i Kościół św., w piątek wspominamy św. Jana od Krzyża.
  • Za tydzień trzecia niedziela Adwentu, przed Mszą św. poranną śpiewamy Godzinki o NPNMP, przed sumą wypominki zmarłych, kiermasz aniołów i ozdób choinkowych na po Mszach św.
 3. Serdecznie dziękuję kolejnej rodzinie za przygotowanie świątyni na niedzielę i ofiarę na kościół, proszę o podjęcie tej posługi proszę następną rodzinę – rozpoczyna się nowa kolejka od Górnego Smerekowca od rodziny Kulów, następne 4 proszę o przygotowanie dekoracji na święta. Przypominam, aby każda rodzina zapisała się w zeszycie sprzątających oraz wpisała poniesione koszty.
 4. Zachęcam do zakupienia i czytania prasy katolickiej oraz stałej lektury Pisma Świętego.
 5. Intencje mszalne:
Poniedziałek 10 XII 17.00 + Zofia, Kazimierz Połeć, Katarzyna Kniaź, Irena, Franciszek Kukuczka, Stefania, Henryk Połeć, Wiktoria, Józef Radzik, Roman Królczyk i za dusze w czyśćcu cierpiące.
Wtorek 11 XII 17.00 O zdrowie i opiekę M B dla pewnej osoby.
Środa 12 XII 17.00 W intencji chorych odwiedzanych w I piątek.
Czwartek 13 XII 17.00  + Władysław Pajdzik – od siostry Julii i rodziny Tomala z Jastrzębia Zdrój.
Piątek 14 XII 17.00  + Władysław Pajdzik – od siostry Anny Osękowskiej z rodziną.
Sobota 15 XII 17.00  + Władysław Pajdzik – od siostry Julii i syna Stanisława z Mszany Górnej.
Niedziela 16 XII 7.00 Za parafian
8.30 Zdynia  + Andrzej Siwak – 10 r. śm.
10.30 W int. Tomasza w 18-te urodziny – dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie, bł. Boże i opiekę M B w dorosłym życiu