1. Dziś 20 niedziela zwykła, wypominki zmarłych przed Mszą poranną.
 2. W tym tygodniu:
 • Trwa sierpień, miesiąc ważnych kościelnych świąt maryjnych oraz rocznic i świąt narodowych. Dla wielu katolików sierpień jest miesiącem dobrowolnie podejmowanej abstynencji od napojów alkoholowych, a dla wszystkich czasem modlitwy o trzeźwość Narodu.
 • Msze św. o godz. 18.00, we wtorek nie będzie Mszy św., w czwartek rano o godz. 7.00.
 • W liturgii Kościoła w poniedziałek Uroczystoość Wniebowzięcia NMP – MB Zielnej, Msze św. w porządku niedzielnym, na każdej Mszy św. poświecenie kwiatów i ziół, w środę św. Jacka, w sobotę św. Bernarda.
 • Trzeci piątek miesiąca – po Mszy św. modlimy się Koronką do Miłosierdzia Bożego.
 • Za tydzień 21 niedziela zwykła, wypominki zmarłych przed sumą.
 1. Dziękuję rodzinie Barbary i Agnieszki Mikulskich za opiekę nad świątynią, sprzątanie, kwiaty i ofiarę na kościół, od piątku zapraszam następną rodzinę z kolejki. Dziękuję za wykoszenie trawy na cmentarzu i parkingach.
 2. Związek małżeński zamierzają zawrzeć: Damian Klimek, s. Henryka i Bogusławy, zam. Smerekowiec i Jolanta Czuchta, c. Romana i Krystyny, zam. Zdynia, zap. III.
 3. W środę 17 VIII 2022 r. od godz. 10.00 na parkingu przy kościele Mobilne Centrum Diagnostyki będzie prowadzić badania pod kątem osteoporozy kości, wydolności płuc i oskrzeli oraz zakwaszenia organizmu. Szczegóły na plakacie na tablicy ogłoszeń.
 4. Zachęcam do zakupienia i czytania prasy katolickiej i stałej lektury Pisma św.
 5. Intencje mszalne:

 

Poniedziałek 15 VIII Wniebowzięcie NMP

7.00

 + Franciszek Kita – od chrześniaka Romana z rodziną

8.30 Zdynia

 + Jan Gawlik – od siostry Jadwigi z mężem

10.30

Za parafian – dziękczynna za zbiory i błogosławieństwo Boże w pracy.

Środa 17 VIII

18.00

 + Genowefa Gromala – od swatów córki Eli – Hadalskich

Czwartek 18 VIII

7.00

 + Genowefa Gromala – od członkiń z Róży zmarłej

Piątek 19 VIII

18.00

Dziękczynna za otrzymane łaski.

Sobota 20 VIII

15.00

Chrzcielna

18.00

 + Józef Maciuszek – od rodziny Lisowiczów

Niedziela 21 VIII

7.00

Za parafian

8.30 Zdynia

 + Helena Wszołek – z int swatów ze Zdyni

10.30

 + Leszek Pyrdoł – od swatów Marii i Józefa Daniec z Brunar