1. Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca, wypominki zmarłych przed sumą, rozpoczyna się w Kościele Polskim, Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Z tej okazji zbiórka do puszek na potrzeby Katolickiego Radia „VIA”.
 2. Przypominam o stosowaniu zasad bezpieczeństwa w związku z pandemią. Komunie św. przyjmujemy na rękę.
 3. W tym tygodniu:
  • Msze św. codziennie o godz. 18.00, we wtorek i czwartek rano o 6.30.
  • W liturgii kościoła w poniedziałek św. Mateusza Ap, w środę św. ojca Pio, w sobotę św. Kosmy i Damiana – odpust w Męcinie
  • Za tydzień ostatnia niedziela miesiąca, w naszej parafii uroczystość odpustowa ku czci św. Michała Archanioła patrona naszej parafii, suma odpustowa o godz. 11.00, wypominki zmarłych przed Mszą poranną, po sumie procesja eucharystyczna, proszę strażaków w mundurach do baldachimu i krzyża oraz berła św. Michała, proszę o poniesienie feretronów i figur, ikonę św. Michała – członkowie zespołu Michael, figurkę MB matki, figurkę Dzieciątka Jezus rodzice dzieci przed Komunią, św. Antoniego młodzież – kandydaci do bierzmowania – proszę je wcześniej oczyścić i przyozdobić. W tygodniu zapraszam do spowiedzi przed odpustem.
  • Rada KEP ds. Migracji, Turystyki i Pielgrzymek prosi o zbiórkę do puszek na rzecz uchodźców, którzy ucierpieli w pożarach na wyspie Lesbos. Zbiórka ta ma się odbyć w niedzielę 27 września br. we wszystkich parafiach w Polsce. Niedziela ta będzie obchodzona, jako Dzień Migrantów i Uchodźców. U nas zbiórka w pierwszą niedzielę października.
 4. Dziękuję kolejnej rodzinie za opiekę nad świątynią i koszenie przy świątyni i kwiaty, od piątku zapraszam dwie rodziny z kolejki.
 5. Zachęcam do zakupienia i czytania prasy katolickiej, oraz do stałej lektury Pisma św.
 6. Intencje mszalne:

Poniedziałek 21 IX

18.00

 + Maria Pajdzik – od kuzynki Zofii z Dzianisza.

Wtorek 22 IX

6.30

 + Maria Pajdzik – od Kuzynki Marii z Dzianisza.

Środa 23 IX

18.00

Dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie, bł. Boże i opiekę MB dla rodziny.

Czwartek 24 IX

6.30

Za zmarłych rodziców z obu stron

Piątek 25 IX

18.00

 + Mirosław Tomaszkiewicz – 13 r. śm. Teresa Tomaszkiewicz.

Sobota 26 IX

15.00

45 rocznica ślubu Marii i Zenona – dziękczynna za otrzymane łaski i zdrowie z prośbą o zdrowie, bł Boże i potrzebne łaski – od dzieci.

18.00

Dziękczynna za otrzymane łaski i zdrowie z prośbą o Boże błogosławieństwo i światło Ducha Świętego dla Jubilatów Heleny i Andrzeja z okazji 50 r. ślubu.

Niedziela 27 IX

7.00

W 45 r. ślubu – dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie, bł Boże i opiekę MB.

8.30 Zdynia

 + Genowefa Dziamba – od praprawnuka Tymona z rodzicami

11.00

Za parafian