1. Dziś 26 niedziela zwykła, wypominki zmarłych przed Mszą poranną.
  • W tym tygodniu: Msze św. we wtorek i czwartek o godz. 6.30, w pozostałe dni o godz. 18.00.
  • W liturgii Kościoła we wtorek wsp. św. Wincentego a,Paulo, w środę wsp. św. Wacława, w czwartek wsp św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, w piątek wsp. św. Hieronima, w sobotę wsp. Św. Teresy od dzieciątka Jezus.
  • W sobotę pierwsza sobota miesiąca, rozpoczyna się miesiąc październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Serdecznie zapraszam wszystkich do wspólnej modlitwy na nabożeństwie różańcowym. Jedne z pierwszych zanotowanych podczas warmińskich objawień w Gietrzwałdzie w czerwcu 1877 , słów Maryi brzmiały: „Życzę sobie, abyście codziennie odmawiali Różaniec”, słowa ostatnie zaś: „Odmawiajcie gorliwie Różaniec”. Na pierwszym nabożeństwie poświęcenie i rozdanie różańców dla dzieci z klasy trzeciej.
  • Za tydzień 27 niedziela zwykła, pierwsza niedziela miesiąca, wypominki zmarłych przed Mszą poranną, w Zdyni różaniec przed Mszą św., przed sumą proszę róże różańcowe o poprowadzenie różańca (10.30) po sumie zmiana tajemnic różańcowych składka na cele diecezjalne, u nas uroczystości odpustowe ku czci św. Michała Archanioła, suma o godz. 11.00. Serdecznie zapraszam do udziału w procesji, strażaków w mundurach proszę o poniesienie baldachimy i krzyża oraz berła św. Michała, proszę o poniesienie feretronów i figur, ikonę św. Michała – członkowie zespołu Michael, figurkę MB matki, figurkę Dzieciątka Jezus i św. Antoniego rodzice dzieci przed Komunią i rocznicowe – proszę je wcześniej oczyścić i przyozdobić. W tygodniu zapraszam do spowiedzi przed odpustem.
  1. Dziękuję rodzinie Joanny Piątek za opiekę nad świątynią, sprzątanie, kwiaty, od piątku zapraszam dwie rodziny z kolejki.
  2. Czekamy na odpowiednią pogodę, aby kontynuować prace ziemne przy świątyni.
  3. Zachęcam do zakupienia i czytania prasy katolickiej, Niedziela z nowym dodatkiem, zachęcam także do stałej lektury Pisma św.
  4. Intencje mszalne:

Poniedziałek 26 IX

18.00

 + Andrzej Hojsak – od Anny i Mariusza Bożek z dziećmi.

Wtorek 27 IX

6.30

 + Józef Maciuszek – od rodziny Gromalów z Moszczanicy i Gromalów ze Smerekowca

Środa 28 IX

18.00

 + Józef Maciuszek – od Krzysztofa i Małgorzaty Przybycień

Czwartek 29 IX

6.30

 + Genowefa Gromala – od Cetnarowskiej z Regietowa.

Piątek 30 IX

18.00

 + Genowefa Gromala – od Alicji i Stanisława Fryzowicz

Sobota 1 X

18.00

 + Franciszek Ludwin – 17 r. śm., Zofia Ludwin

Niedziela 2 X odpust św. Michała Arch.

7.00

 + Franciszek Kita – od Marcina i Barbary Knap ze Szczyrzyca

8.30 Zdynia

 + Jan Gawlik – od siostrzeńca Piotrka

11.00

Za parafian