1. Dziś trzecia niedziela Adwentu, który jest pobożnym i radosnym oczekiwaniem. Razem z Maryją oczekujemy Narodzenia Pana Jezusa oraz Jego powtórnego przyjścia na końcu czasów. Adwent to czas szczególnej pracy nad sobą. Zachęcam do podjęcia osobistych wyrzeczeń i umartwień oraz abstynencji, a także uporządkowania swoich spraw, zatrzymania się i głębszej refleksji nad swoim postępowaniem, relacjami. Codziennie możliwość spowiedzi. Przed Mszą św. poranną w niedziele i w dni powszednie Adwentu śpiewamy godzinki o NP. NMP. Wypominki zmarłych w niedziele Adwentu przed sumą.
  2. W tym tygodniu:
  • Msza św. – RORATY z rozważaniem adwentowym o godz. 17.00, codziennie możliwość spowiedzi, zapraszam dzieci z lampionami.
  • W liturgii Kościoła w poniedziałek św. Łucji wspominamy rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w 1981 r. To nasza najnowsza historia, o której nie możemy zapomnieć. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich ofiarach stanu wojennego, we wtorek św. Jana od Krzyża.
  • W czwartek rozpoczynamy nowennę przed Bożym Narodzeniem.
  • Trzeci piątek miesiąca – koronka do Bożego Miłosierdzia. Rozpoczyna się druga część Adwentu skierowania ku celebracji Tajemnicy Wcielenia.
  • Za tydzień czwarta niedziela adwentu.
  1. Dziękuję rodzinie Gałasów za opiekę nad świątynią i ofiarę, od piątku zapraszam następną rodzinę z kolejki.
  2. W imieniu rodziców i organizatorów akcji, dziękuję za pomoc dla Kuby chorego na autoimmunologiczne zapalenie mózgu – przygotowane ciasta będą rozprowadzane przy kościołach w Gorlicach w dzisiejszą niedzielę.
  3. Zachęcam do zakupienia i czytania prasy katolickiej i stałej lektury Pisma św. Do nabycia opłatki na stół wigilijny i świece Caritas. W sklepie Torby Miłosierdzia na pomoc dla potrzebujących.
  4. Intencje mszalne:

Poniedziałek 13 XII

17.00

 + Piotr Waszczyszak – od uczestników pogrzebu.

Wtorek 14 XII

17.00

 + Józef Kita – od uczestników pogrzebu.

Środa 15 XII

17.00

 + Józef Kita – od uczestników pogrzebu.

Czwartek 16 XII

17.00

 + Katarzyna Pyrdoł – r. śm. Tomasz Pyrdoł, Leszek Pyrdoł, Zenon Pyrdoł

Piątek 17 XII

17.00

 + Piotr Waszczyszak – od uczestników pogrzebu.

Sobota 18 XII

14.00

Chrzcielna

17.00

 + Władysław Pajdzik – od uczestników pogrzebu

Niedziela 19 XII

7.00

 + Helena Zborowska – 16 r. śm., Henryk Cycoń

8.30 Zdynia

Za parafian i zmarłych polecanych w wypominkach.

10.30

 + Zofia Tomaszkiewicz. Ludwika, Mikołaj Tylka