1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca, rozpoczyna się miesiąc maj litania do MB przed Msza poranną i po sumie, wypominki zmarłych w maju przed sumą, po sumie zmiana tajemnic różańcowych, składka na cele diecezjalne. W Zdyni Majówka przed Mszą św. W naszej parafii na sumie I Komunia św. dla dzieci z klasy trzeciej SP.
 2. W tym tygodniu:
  • Msze św. codziennie o godz. 18.00. dla dzieci po I komunii św. Biały Tydzień, nabożeństwo majowe.
  • W liturgii Kościoła we wtorek święto uroczystość NMP Królowej Polski – Msze św. w porządku niedzielnym, w środę św. Floriana, patrona strażaków, w piątek święto św. Ap. Filipa i Jakuba.
  • W poniedziałek w bazylice w Gorlicach o godz. 18.00 próba przed bierzmowaniem dla kandydatów. Obecność obowiązkowa.
  • W poniedziałek dzień flagi
  • Pierwszy czwartek – modlimy się za kapłanów i o powołania kapłańskie i zakonne także z naszej parafii.
  • Pierwszy piątek – od godz. 8.00 odwiedzę chorych w domach z posługą sakramentalną. Po południu spowiedź od 17.15, o godz. 18.00 Msza św. wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa, potem wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszam na Mszę św. i katechezę kandydatów do sakramentu bierzmowania.
  • Pierwsza sobota – Msza św. o Niepokalanym Sercu NM Panny i litania do Matki Bożej.
  • Za tydzień 4 niedziela Wielkanocna, Litania do Matki Bożej przed Mszą porannej, i po sumie, wypominki zmarłych w maju przed sumą, w Zdyni Majówka przed Mszą św. W naszej parafii rocznica Komunii św., – dzieci z klasy czwartej zapraszam na sumę.
 3. Dziękuję rodzicom dzieci komunijnych za dekoracje wszelkie prace i opiekę nad świątynią i dar ołtarza (trzy obrusy  a ołtarz) , następnie zapraszam rodziców dzieci rocznicowych.
 4. W związku planowanymi pracami przy ścieżce procesyjne wokół świątyni przypominam i proszę o składkę po 200 zł. od rodziny.
 5. Stowarzyszenia Wspólnota Beskidzka „Lilia Złotogłów” zmieniło swoją nazwę na Stowarzyszenie Nasz Smerekowiec, zaprasza na majówki przy kapliczkach w środy o godz. 19.00 – 4 maja u rodziny Fryzowiczów. Stowarzyszenie organizuje Dzień Seniora 14 maja – będą roznoszone zaproszenia, koniecznie trzeba potwierdzić udział na podany numer telefonu.
 6. Zachęcam do zakupienia i czytania prasy katolickiej i stałej lektury Pisma św.
 7. Intencje mszalne:

 

 

Poniedziałek 2 V

11.00

Chrzcielna

18.00

 + Julia Kozyra – od uczestników pogrzebu.

Wtorek MB Królowej Polski 3 V

7.00

 + Julia Kozyra – od uczestników pogrzebu.

8.30 Zdynia

 + Jan Gawlik – od córki Agnieszki z rodziną

10.30

 + Franciszka Piątek – 3 r. śm., Andrzej, Stanisław, Wojciech Piątek

Środa 4 V

18.00

W int strażaków

Czwartek 5 V

18.00

 + Stefania, Antoni Warzecha

Piątek 6 V

18.00

 + Edward Łukasik – od uczestników pogrzebu.

Sobota 7 V

18.00

 + Edward Łukasik – od uczestników pogrzebu.

Niedziela 8 V

7.00

Za parafian

8.30 Zdynia

 + Stefania – 21 r. śm. + Jan – 14 r. śm. Tomasik – od syna Józefa z rodziną.

10.30

Rocznica I Komunii