1. Dzisiaj 3 Niedziela Wielkanocna, wypominki zmarłych przed Mszą poranną, we wszystkich diecezjach w Polsce obchodzona jest Niedziela Biblijna, która rozpoczyna Tydzień Biblijny. Niedziela i Tydzień Biblijny to inicjatywa kierowana do każdego wierzącego. Pismo Święte, zwłaszcza księgi Nowego Testamentu, przybliżają nam Chrystusa, jako naszego Pana i Mistrza. Nie tylko dzisiaj, w Niedzielę Biblijną oraz w ciągu tego rozpoczynającego się Tygodnia Biblijnego, rozważajmy słowo Boże, zwłaszcza zawarte w Ewangeliach. W ostatnią niedzielę kwietnia z inicjatywy MIVA Polska tradycyjnie obchodzona jest Ogólnopolska Niedziela Modlitw za Kierowców. Obserwując codzienność, dostrzegamy, jak pilna jest potrzeba modlitwy o bezpieczne poruszanie się po drogach i wzajemny szacunek między kierowcami.
 2. Starajmy się przestrzegać zarządzeń władz państwowych i sanitarnych, co do zgromadzeń – 1 osoba na 15 m2 osób na nabożeństwie. U nas to 13 osób. Korzystając z dyspensy od udziału we Mszy św. uczestniczmy w nabożeństwie transmitowanym przez media zachowując nastrój i atmosferę modlitwy, co staje się dla wielu czymś oczywistym. Decyzją ks. Biskupa udzielenie sakramentu bierzmowania zostaje przeniesione na jesień tego roku, natomiast I Komunie św. powinny się odbyć do końca wakacji; po konsultacji z rodzicami ustalimy termin I komunii w naszej parafii.
 3. W tym tygodniu:
  • Msze św. codziennie o godz. 18.00, jedynie we wtorek i czwartek rano o godz. 7.00. Codziennie możliwość spowiedzi przed Mszą św.
  • W liturgii Kościoła w środę święto św. Katarzyny ze Sieny, Patronki Europy.
  • 1 Maja, św. Józefa robotnika – pierwszy piątek miesiąca. Po południu spowiedź od 17.15, o godz. 18.00 Msza św. wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa, potem wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa. To także pierwszy dzień maja, nabożeństwo majowe codziennie po Mszy św. Nie będzie w tym roku wspólnych majówek przy kapliczkach. Zadbajmy też o wizerunki Maryi w naszych domach i w przydrożnych kapliczkach. Rodzinnie gromadźmy się przy nich na śpiewanie Litanii loretańskiej, pieśni maryjnych, na różaniec czy wieczorny Apel Jasnogórski
  • Pierwsza sobota miesiąca, w tym roku obchodzimy Uroczystość NMP Królowej Polski przeniesioną liturgicznie z 4 niedzieli wielkanocnej, z 3 maja. Msze św. w Zdyni o 16.30 w Smerekowcu o godz. 18.00 i majówka, dzień flagi narodowej, wywieśmy flagę na naszych domach.
  • Za tydzień w 4 niedziela Wielkanocna, pierwsza niedziela miesiąca, adoracja Najświętszego Sakramentu, po sumie majówka, zmiany tajemnic różańcowych nie będzie – odmawiamy dalej tę samą tajemnicę, wypominki zmarłych przed sumą, składka na cele diecezjalne. To Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie. Tak zwana Niedziela Dobrego Pasterza rozpocznie Tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele
 4. Dziękuję rodzinie z kolejki za opiekę nad świątynią i kwiaty. Bóg zapłać. Proszę o opiekę nad świątynią kolejną rodzinę z kolejki.
 5. Parafia nasza poszukuje chętnych do prac przy utrzymaniu cmentarza parafialnego – szczegóły, zasady i zgłoszenia u mnie do końca tygodnia, za tydzień w niedzielę po sumie w kościele zebranie Rady Parafialnej.
 6. Zachęcam do zakupienia i czytania prasy katolickiej: Niedziela i Apostolstwo Chorych, oraz do stałej lektury Pisma św.
 7. Intencje mszalne:
Poniedziałek 27 IV 18.00 Dziękczynna za szczęśliwe rozwiązanie z prośbą o zdrowie dla dziecka i rodziców i o opiekę Bożą nad całą rodziną.
Wtorek 28 IV 7.00  + Piotr Waszczyszak od – od Anieli Janos z rodziną.
Środa 29 IV 18.00 W intencji całej rodziny – dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie, bł. Boże i opiekę MB.
Czwartek 30 IV 7.00  + Aleksandra Gaweł – od wnuczki Ewy z mężem.
Piątek 1 V 18.00  + Aleksandra Gaweł – od siostry Ireny z rodziną.
Sobota 2 V Zdynia 16.30  + Ks. Krzysztof Pastuszak
18.00  + Piotr Waszczyszak od – od Zofii Gąsienica – Gamek z rodziną.
Niedziela 3 V 7.00  + Józef Maciuszek – 30 dzień po śmierci – od siostry Julki z rodziną.
8.30 Zdynia Za parafian
10.30  + Franciszka Piątek – 1 r. śm.