1. Dzisiaj druga niedziela miesiąca, wypominki zmarłych przed Mszą poranna. XI dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, część składki na pomoc Kościołowi w potrzebie (ulotka). Dzisiaj o godz. 14.00 w remizie walne zebranie wszystkich strażaków z OSP Smerekowiec.
 2. W tym tygodniu:
  • Msze św. codziennie o godz. 17.00, ale we wtorek i czwartek rano o godz. 6.30, po Mszy św. listopadowe wypominki zmarłych. Zapraszam do modlitwy
  • W liturgii w tym tygodniu w poniedziałek św. Marcina z Tours, we wtorek św. Jozafata Kuncewicza, w środę św. Benedykta, Jana, Mateusza Izaaka i Krystyna – męczenników.
  • W poniedziałek 101 rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę – święto narodowe. Patriotyzm to nie tylko miłość Ojczyzny. To także szacunek do przeszłości i pamięć o Bohatera
  • Trzeci piątek miesiąca – koronka do Bożego Miłosierdzia po Mszy św. Katecheza dla kandydatów do sakramentu bierzmowania.
  • W piątki na świetlicy wiejskiej w Smerekowcu pod kierunkiem p. Bożeną Janowiec dzieci przygotowują figurki do szopki z ciasta solnego do naszej świątyni oraz do domów, w godz. 14.30 – 16.30. Zapraszamy dzieci do zaangażowania się, a rodziców o pomoc.
  • Za tydzień trzecia niedziela miesiąca III Światowy Dzień Ubogich. Na stoliku Torby Charytatywne z hasłem dnia z ps. 9,19 „Ufność nieszczęśliwych nigdy ich nie zawiedzie”. Do zabrania napełnienia i pozostawienia w sklepie lub w kościele.
 3. W listopadzie każdy wierny może zyskać odpust za dusze zmarłych: do końca listopada odpust cząstkowy.
 4. Serdecznie dziękuję wyznaczonej rodzinie za opiekę nad świątynią, od piątku proszę kolejną rodzinę.
 5. Zachęcam do zakupienia i czytania prasy katolickiej: Niedziela, Źródło, Ola i Jaś.
 6. Intencje mszalne:
Poniedziałek 11 XI 17.00  + Zofia, Franciszek Ludwin, Anna, Władysław Kluś, Michał Miśtak
Wtorek 12 XI 6.30  + Zofia, Kazimierz Połeć, Stefania Henryk Połeć, Irena, Franciszek Kukuczka, Katarzyna Kniaź, Roman Królczyk, Wiktoria, Józef Radzik, Eugeniusz Maniak.
Środa 13 XI 17.00  + Katarzyna, Franciszek Fryzowicz, Maria, Władysław Pajdzik
Czwartek 14 XI 6.30  + Bogusław Gromala – od Zofii i Edwarda Dwojak z Posadowej
Piątek 15 XI 17.00  + Julian Kita, Anna Gromala, Krystyna i Jakub Kita
Sobota 16 XI 13.00 Chrzcielna
17.00  + Maria Matała, Anna, Jan, Jan Maciuszek
Niedziela 17 XI 7.00 Za parafian
8.30 Zdynia  + Roman Królczyk
10.30 Za zmarłych z rodzin Gromalów, Ludwinów, Włodarczyków.