Ogłoszenia 32 Niedziela Zwykła (11 XI 2018 r.)

 1. Dzisiaj druga niedziela miesiąca, wypominki zmarłych przed Mszą poranną – 11 XI Święto Niepodległości. Gościmy s. Marię Żywiec z zakonu sióstr służebniczek Starowiejskich (moją kuzynkę), która pracuje na misjach z Zambii, da świadectwo o swojej pracy, możemy wesprzeć jej pracę naszą ofiarą, za którą już teraz Bóg zapłać. Dzieci zapraszam do kolędy misyjnej – chętni niech zgłaszają się do p. Bożeny Janowiec lub do mnie.
 2. W tym tygodniu:
  • Msza św. wyjątkowo w środę i czwartek rano o godz. 7.00. pozostałe dni o godz. 17.00, i listopadowe wypominki zmarłych.
  • Trzeci piątek miesiąca – po Mszy św. koronka do Bożego Miłosierdzia i katecheza dla kandydatów do sakramentu bierzmowania.
  • W sobotę z okazji 70 – lecia OSP Smerekowiec zapraszam strażaków na Mszę św., a następnie ciąg dalszy uroczystości w remizie, zaprasza Stowarzyszenie Wspólnota Beskidzka Lilia Złotogłów.
  • Za tydzień trzecia niedziela miesiąca, wypominki zmarłych przed sumą.
 3. W naszej parafii modlimy się za zmarłych przez cały listopad czytając wypominki i modląc się koronką do Bożego Miłosierdzia lub różańcem, a także wypominki roczne w każdą niedzielę przed Mszą św.
 4. W listopadzie każdy wierny może zyskać odpust za dusze zmarłych: do końca listopada odpust cząstkowy. Warunki: wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego, przyjęcie komunii św., nawiedzenie świątyni lub cmentarza i modlitwa za zmarłych, ponadto odmówienie Ojcze nasz, Wierzę w Boga Ojca i jakiejkolwiek modlitwy według intencji Ojca św.
 5. Serdecznie dziękuję rodzinie za przygotowanie świątyni na niedzielę, proszę o podjęcie tej posługi proszę kolejną rodzinę.
 6. Zachęcam do zakupienia i czytania prasy katolickiej.
 7. Intencje mszalne:
Poniedziałek 12 XI 17.00  + Józef, Magdalena, Leszek Gemza
Wtorek 13 XI 17.00  + Jan, Józefa, Anna Wilk, Jan, Stanisława Wilk, Józefa Przestrzelska
Środa 14 XI 7.00 W int Panu Bogu wiadomej
Czwartek 15 XI 7.00 W int Panu Bogu wiadomej
Piątek 16 XI 17.00  + Józef Ludwin, Anna, Franciszek Ludwin, Anna, Sebastian Pajdzik
Sobota 17 XI 17.00 W int OSP Smerekowiec w 70 – lecie istnienia.
Niedziela 18 XI 7.00  W intencji Dominika w 1 urodziny – z prośbą o zdrowie, bł. Boże i opiekę MB i świętego patrona
8.30 Zdynia  Za zmarłych z rodzinny Sułowiczów i Dwojaków
10.30  + Aniela, Władysław Gumulak – r. śm.