1. Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca III Światowy Dzień Ubogich. Na stoliku z prasą Torby Charytatywne z hasłem dnia „Ufność nieszczęśliwych nigdy ich nie zawiedzie”. Do zabrania, napełnienia i pozostawienia w sklepie lub w kościele.
 2. W tym tygodniu:
  • Msze św. codziennie o godz. 17.00, ale we wtorek i czwartek rano o godz. 6.30, po Mszy św. listopadowe wypominki zmarłych. Zapraszam do modlitwy
  • W liturgii w tym tygodniu w poniedziałek bł. Karoliny Kózkówny – patronki naszej diecezji, w środę św. Rafała Kalinowskiego, w czwartek wsp. Ofiarowania NMP, w piątek św. Cecylii – patronki śpiewu kościelnego.
  • W piątek katecheza dla kandydatów do sakramentu bierzmowania.
  • W piątki na świetlicy wiejskiej w Smerekowcu pod kierunkiem p. Bożeny Janowiec dzieci przygotowują figurki do szopki z ciasta solnego do naszej świątyni oraz do domów, w godz. 14.30 – 16.30. Zapraszamy dzieci do zaangażowania się, a rodziców o pomoc.
  • Za tydzień czwarta niedziela miesiąca – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – ostatnia niedziela roku liturgicznego, po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i litania do Najśw. Serca Pana Jezusa – można zyskać odpust zupełny.
 3. W listopadzie każdy wierny może zyskać odpust za dusze zmarłych: do końca listopada odpust cząstkowy.
 4. Serdecznie dziękuję wyznaczonej rodzinie za opiekę nad świątynią i ofiarę, od piątku proszę kolejną rodzinę.
 5. Zachęcam do zakupienia i czytania prasy katolickiej: Niedziela, Źródło, Ola i Jaś.
 6. Intencje mszalne:
Poniedziałek 18 XI 17.00  + Antoni Gromala
Wtorek 19 XI 6.30  + Bogusław Gromala – od rodziny Deciów
Środa 20 XI 17.00  + Franciszek, Maria, Aniela, Katarzyna, Jan Gryboś, Zofia, Franciszek Ludwin, Anna, Władysław Kluś
Czwartek 21 XI 6.30  + Bogusław Gromala – od kolegów i koleżanek Marty z firmy VOLPEX
Piątek 22 XI 17.00  + Leszek Giemza
Sobota 23 XI 17.00  + Anna Gromala
Niedziela 24 XI 7.00 Za parafian
8.30 Zdynia  + Szymon, Paraska, Stefan, Marek Hyra.
10.30  + Anna, Sebastian Pajdzik, Stefania, Władysław Pajdzik, Józef Pajdzik, Maria Kubik