1. Dziś czwarta niedziela Adwentu, przed Mszą św. poranną godzinki o NP. NMP, wypominki zmarłych przed sumą. A przed nami ostatni tydzień Adwentu. Wkroczyliśmy w okres liturgicznego bezpośredniego przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego.
  2. W tym tygodniu:
  • Msza św. Roratnia z rozważaniem adwentowym i nowenną do Dzieciątka Jezus, a wcześniej godzinki o NP. NMP o godz. 17.00, do środy, w czwartek, piątek i sobotę rano o godz. 7.00, codziennie możliwość spowiedzi, zapraszam dzieci z lampionami.
  • W poniedziałek spowiedź Adwentowa: w Zdyni o godz. 15.30, w Smerekowcu od 16.00 do 17.00
  • W poniedziałek po Roratach katecheza dla dzieci z klasy trzeciej przed I komunią św.
  • W sobotę Wigilia Bożego Narodzenia. Roraty rano o godz. 7.00. Od godz. 8.00 odwiedzę chorych – proszę także zgłosić, jeśli jest potrzeba. Wieczorem zasiądziemy do wieczerzy wigilijnej. Zadbajmy o jej tradycyjną, chrześcijańską oprawę. Niech to będzie okazja, może jedyna w roku, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś pośród bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata (Ewangelia wg św. Łukasza), łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Nie podawajmy na wigilijny stół alkoholu, a tradycyjnie zachowajmy też wstrzemięźliwość od potraw mięsnych, choć post ten nie jest już obowiązkowy. Przy wigilijnym stole pamiętajmy o ubogich i samotnych. Niech czas Bożego Narodzenia będzie przepełniony chrześcijańską wzajemną życzliwością i dobrocią. Pamięcią obejmijmy również tych, którzy już od nas odeszli do Domu Ojca, a żyli z nami, kochali nas i dla nas się trudzili. Pasterka o 24.00, składka na Fundusz Obrony Życia – Dom Samotnej Matki w Rzeszowie, pół godziny wcześniej wspólne kolędowanie z zespołem Michael.
  • W przyszłą niedzielę Uroczystość Bożego Narodzenia – Msza św. w Zdyni o 8.30, Suma o godz.10.30.
  • W przyszły poniedziałek 26 XII – święto św. Szczepana, Msze św. w porządku niedzielnym, na Mszach poświęcenie owsa. Składka na Instytut Teologiczno – pastoralny w Rzeszowie.
  1. Dziękuję rodzinie Alicji i Stanisława Fryzowicz oraz Katarzyny i Arkadiusza Totoś za opiekę nad świątynią, sprzątanie i ofiarę od piątku zapraszam następne rodziny z kolejki – dekoracje świąteczne, ale też, jeśli trzeba także odśnieżanie.
  2. Zachęcam do zakupienia prasy katolickiej, a także do stałej lektury Pisma św. Do nabycia opłatki na stół wigilijny i świece Caritas. Także w sklepie Torby Miłosierdzia na pomoc dla potrzebujących i świece Caritas.
  1. Intencje mszalne:

Poniedziałek 19 XII

15.30 Zdynia

 + Jan Gawlik – od siostrzenicy Moniki z mężem i córką.

17.00

 + Ks. Józef Mleczko

Wtorek 20 XII

17.00

 + Leszek Pyrdoł – od Alicji i Stanisława Fryzowicz

Środa 21 XII

17.00

 + Genowefa Gromala – od Grażyny i Tadeusza Waszczyszak

Czwartek 22 XII

7.00

 + Genowefa Gromala – od Grażyny i Augustyna Zygadło.

Piątek 23 XII

7.00

 + Leszek Pyrdoł – od Krystyny i Henryka Cycoń

Sobota 24 XII Wigilia

7.00

 + Franciszek Kita – od Piotra i Doroty Piwko ze Stróży

Pasterka 24.00

Za parafian

Niedziela 25 XII BOŻE NARODZENIE

8.30 Zdynia

 + Karolina, Szczepan Królczyk, Roman, Marian Królczyk, Władysław Pietraś

 

10.30

 + Katarzyna Waszczyszak – od wnuka Mateusza

Poniedziałek 26 XII św. Szczepana

7.00

 + Szczepan Kopczyński, Anastazja Kopczyńska – od córki Agnieszki z rodziną

8.30 Zdynia

 + Helena Wszołek – z int rodziny Hołdów

10.30

 + Ks. Andrzej Garbarz