1. Dziś czwarta niedziela Adwentu, który jest pobożnym i radosnym oczekiwaniem. Razem z Maryją oczekujemy Narodzenia Pana Jezusa oraz Jego powtórnego przyjścia na końcu czasów. Adwent to czas szczególnej pracy nad sobą. Codziennie możliwość spowiedzi. Przed Mszą św. poranną w niedziele i w dni powszednie Adwentu śpiewamy godzinki o NP. NMP. Wypominki zmarłych jeszcze dziś przed sumą.
 2. W tym tygodniu:
 • Msza św. – RORATY z rozważaniem adwentowym o godz. 17.00, We wtorek o godz. 17.30 możliwość spowiedzi z udziałem ks. Piotra z Gładyszowa, o godz. 18.00 Roraty, zapraszam dzieci z lampionami.
 • W czwartek od godz. 8.00 odwiedzę chorych – proszę także zgłosić, jeśli jest potrzeba.
 • W piątek Wigilia Bożego Narodzenia. Roraty rano o godz. 7.00, przed Mszą św. godzinki o NPNMP, oraz Nowenna do Dzieciątka Jezus przed Bożym Narodzeniem,..
  W Wigilię zachowajmy zwyczajowy post i wstrzemięźliwość od alkoholu. Wieczorem zasiądziemy do Wigilijnego Stołu, niech będzie czytanie Pisma św. (Łk 2, 1-20), łamanie się opłatkiem i wspólne kolędowanie. Pasterka o 23.00, (aby w Boże Narodzenie mogło być trzy Msze św.) składka na Fundusz Obrony Życia – Dom Samotnej Matki w Rzeszowie, pół godziny wcześniej wspólne kolędowanie z zespołem Michael.
 • W sobotę – Uroczystość Bożego Narodzenia – Msze św. o godz.7.00, i suma o godz.10.30 w Zdyni o 8.30
 • Niedziela w oktawie Narodzenia Pańskiego – święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Drugi dzień świąt, wypada z kalendarza liturgicznego święto. Św. Szczepana, ale po Mszach św. poświęcenie owsa. Składka na Instytut teologiczno–pastoralny w Rzeszowie. Wypominki zmarłych przed Mszą poranną.
 1. Dziękuję rodzinie Gogoców za opiekę nad świątynią i ofiarę, od piątku zapraszam następną rodzinę z kolejki.
 2. Zachęcam do zakupienia i czytania prasy katolickiej i stałej lektury Pisma św. Do nabycia opłatki na stół wigilijny i świece Caritas. W sklepie Torby Miłosierdzia na pomoc dla potrzebujących.
 3. Intencje mszalne:

Poniedziałek 20 XII

17.00

 + Barbara Łukasik – od uczestników pogrzebu

Wtorek 21 XII

18.00

 + Barbara Łukasik – od uczestników pogrzebu

Środa 22 XII

17.00

 + Katarzyna Waszczyszak – 30 dzień po śmierci – int. od dzieci

Czwartek 23 XII

17.00

 + Wiesław Gruca – 8 r. śm – od córki z rodziną.

Piątek 24 XII

7.00

 + Bogusław Gromala – od uczestników pogrzebu

Pasterka 23.00

Za parafian

Sobota 25 XII BOŻE NARODZENIE

7.00

 + Ks. Antoni Bieszczad

8.30 Zdynia

 + Maria, Hieronim, Jan, Tadeusz Mąka

10.30

Za misje katolickie

Niedziela 26 XII św. Rodziny

7.00

 + Ks. Jan Kulpa

8.30 Zdynia

 + Szczepan, Karolina Królczyk, Roman, Marian Królczyk, Władysław Pietraś.

10.30

W int Panu Bogu wiadomej.