Ogłoszenia – IV niedziela Adwentu (23 XII 2018 r.)

 1. Dzisiaj czwarta niedziela Adwentu, przed Mszami śpiewamy Godzinki o NPNMP, możliwość spowiedzi, po Mszach św. w salce na plebani kiermasz ciast i aniołów wykonanych przez dzieci i dorosłych., zorganizowany przez Stowarzyszenie Wspólnota Beskidzka „Lilia Złotogłów” w Smerekowcu, we współpracy ze świetlicą wiejską, Caritas oraz chętnymi osobami. Cały dochód przeznaczony jest na misje w Afryce. Serdecznie zapraszamy. W kościele można nabyć opłatki na Wigilię
 2. W tym tygodniu:
  • W poniedziałek Wigilia Bożego Narodzenia. Roraty rano o godz. 7.00, przed Mszą św. godzinki o NPNMP, oraz Nowenna do Dzieciątka Jezus przed Bożym Narodzeniem serdecznie zapraszam. Od godz. 8.00 odwiedzę chorych – proszę także zgłosić, jeśli jest potrzeba. Zachowajmy zwyczajowy post. Wieczorem zasiądziemy do Wigilijnego Stołu, niech będzie czytanie Pisma św. (Łk 2, 1-20), łamanie się opłatkiem i wspólne kolędowanie. Pasterka o północy, składka na Fundusz Obrony Życia – Dom Samotnej Matki w Rzeszowie, pół godziny wcześniej wspólne kolędowanie.
  • We wtorek – Uroczystość Bożego Narodzenia – Msze św. o godz. 8.30 w Zdyni i Suma o godz.10.30.
  • W środę św. Szczepana – drugi dzień świąt, Msze św. w porządku niedzielnym, na każdej Mszy św. poświecenie owsa, składka na Instytut Teologiczno – Pastoralny w Rzeszowie.
  • W czwartek św. Jana Apostoła i Ewangelisty, poświęcenie wina, Msza św. o godz. 17.00. Imieniny ks. Bpa Ordynariusza, polecajmy Go w naszych modlitwach.
  • W piątek święto św. Młodzianków, Msza św. o godz.7.00.
  • W sobotę Msza św. o godz.7.00
  • Za tydzień niedziela w oktawie Bożego Narodzenia, święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa.
 3. Serdecznie dziękuję 4 kolejnym rodzinom za przygotowanie szopki i dekoracji na święta, opiekę nad świątynią polecam następnej rodzinie z kolejki.
 4. Zachęcam do zakupienia i czytania prasy katolickiej, podwójny numer Niedzieli z dodatkami w cenie 10 zł, dwa numery tygodnika dla najmłodszych Ola i Jaś, zapraszam do stałej lektury Pisma Świętego.
 5. W piątek rozpocznę wizytę duszpasterską – kolędę:
 • W piątek od godz. 9.00 od p. Zofii Kukla do Michniak Andrzeja. Proszę o samochód.
 • W sobotę od godz. 9.00 od p. Kazimierza Makowca do Ryszarda Janowca.
 1. Intencje mszalne:
Poniedziałek 24 XII 7.00  + Władysław Pajdzik – od wnuka Rafała z rodziną.
Wtorek 25 XII               Boże Narodzenie Pasterka Za parafian
8.30 Zdynia  + Adam, Maria, Jerzy Dziamba.
10.30 Za misje
Środa 26 XII                św. Szczepana 7.00 W int. Bogu wiadomej.
8.30 Zdynia  + Szczepan, Karolina Królczyk, Roman Królczyk, Władysław Pietraś.
10.30  + Szczepan, Anastazja Kopczyński
Czwartek 27 XII 17.00  + Władysław Pajdzik – od wnuczki Bogusławy z rodziną
Piątek 28 XII 7.00  + Władysław Pajdzik – od wnuka Eugeniusza z rodziną.
Sobota 29 XII 7.00  + Władysław Pajdzik – od wnuczki Eweliny z rodziną.
Niedziela 30 XII 7.00 Za parafian
8.30 Zdynia  + Bolesław Sułowicz – 29 r. śm.
10.30  + Antonina Prokopowicz