1. Dzisiaj 4 niedziela zwykła, Msza św. w Zdyni o godz. 8.00.
 2. Przypominam o stosowaniu zasad bezpieczeństwa w związku z pandemią.
 3. W tym tygodniu:
 • Msze św. o godz. 17.00.
 • W liturgii Kościoła we wtorek święto ofiarowania Pańskiego – MB Gromnicznej, na Mszach św. o godz. 7.00 i 17.00 oraz w Zdyni o 15.30 poświęcenie gromnic, na Mszy św. wieczornej poświęcenie modlitewników dla dzieci przed I Komunią św. pół godz. przed Mszą wieczorną wspólne kolędowanie z Michaelem,
 • w środę św. Błażeja i św. Oskara, w piątek św. Agaty, w sobotę św. Pawła Miki i towarzyszy.
 • Papież Franciszek ogłosił specjalny Rok św. Józefa z okazji 150 rocznicy ustanowienia Opiekuna Jezusa Patronem Kościoła powszechnego, w każdą środę Msza Święta wotywna o Świętym Józefie i litania do świętego oraz modlitwa za Kościół, zapraszam do modlitwy.
 • Pierwszy czwartek miesiąca – modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne, i za kapłanów. Zapraszam młodzież przed bierzmowaniem do wspólnej modlitwy i spowiedzi razem ze świadkami.
 • Pierwszy piątek miesiąca – od godz. 8.00 odwiedzę chorych w domach z posługą sakramentalną. Po południu spowiedź od 16.15, o godz. 17.00 Msza św. wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa, potem wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Próba dla młodzieży przed bierzmowanie w kościele św. Jadwigi w Gorlicach od godz. 18.00.
 • Pierwsza sobota miesiąca – Msza św. o Niepokalanym Sercu NM Panny i litania do Matki Bożej.
 • Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca, adoracja Najświętszego Sakramentu, wypominki zmarłych przed sumą, po sumie zmiana tajemnic różańcowych, składka na cele diecezjalne. Msza św. w Zdyni o godz. 13.00. O godz. 15.00 w kościele św. Jadwigi w Gorlicach młodzież naszej parafii przyjmie sakrament bierzmowania – módlmy się za kandydatów o dobre i godne przyjęcie tego sakramentu.
 1. Serdecznie dziękuję wyznaczonej rodzinie za opiekę nad świątynią i ofiarę na kościół, od piątku zapraszam następną rodzinę z kolejki. Proszę o rozebranie szopki i choinki w środę.
 2. Dziękuję za zbiórkę do puszek na pomoc dla poszkodowanych w trzęsieniu ziemi, w Chorwacji 320 zł.
 3. Serdecznie dziękuję za ofiary kolędowe – Bóg zapłać.
 4. Zachęcam do zakupienia i czytania prasy katolickiej, oraz do stałej lektury Pisma św.
 5. Związek małżeński zamierzają zawrzeć:
 • Arkadiusz Smołkowicz ze Zdyni i Agnieszka Szymczyk z Gorlic, zap. III
 1. Zostały chwilowo usunięte kontenery na śmieci z cmentarza, gdy zejdzie śnieg zostaną wstawione za ogrodzenie cmentarne i służą tylko do zbierania śmieci z cmentarza. Tymczasowo proszę o zabieranie śmieci z cmentarza do domu. Zasady zbierania śmieci domowych są wszystkim znane. Proszę o niewywożenie domowych śmieci do kontenerów przy cmentarzu.
 2. Koło Gospodyń Wiejskich bardzo dziękuje wszystkim mieszkańcom Smerekowca oraz Parafii Grekokatolickiej z Gładyszowa, Parafii Prawosławnej z Gładyszowa za ich dar serca, i pomoc w zorganizowaniu akcji pomocy dla pogorzelców. KGW dziękuje również: Jarmarkowi Pogórzańskiemu i Gazecie Gorlickiej za rozpropagowanie tej akcji oraz wszystkim, którzy odwiedzili nasze stoisko. Cały dochód w kwocie 10 630 zł zostanie przekazany na trzy rodziny pogorzelców: z Szymbarku, z Kobylanki, z Siedlisk. Ja również przyłączam się do tych podziękowań.
 3. Powiatowa Komenda Policji ostrzega ludzi starszych, seniorów przed oszustami „na wnuczka” i „na policjanta”.
 4. Intencje mszalne:

Poniedziałek 1 II

17.00

 + Maria Strzelec – 1 r. śm. Z int. Córki z rodziną.

Wtorek 2 II MB GROMNICZNEJ

7.00

 + Józefa Kuczaj – od Marii i Zenona Bugajskich

15.30 Zdynia

 + Maria, Ignacy

17.00

W int róży Marii Siuta o bł. Boże dla członkiń

Środa 3 II

17.00

 + Julia Kozyra – od wnuka Wacława z rodziną

Czwartek 4 II

17.00

 + Franciszka Piątek – od siostry Marii Stachura z Gorlic.

Piątek 5 II

17.00

 + Edward Łukasik – od Bogumiły i Adama Przetacznik

Sobota 6 II

14.00

Chrzcielna

17.00

 + Edward Łukasik – od Janiny Barłóg

Niedziela 7 II

7.00

 + Julia Kozyra – od chrześniak Kazimierza Maciuszek z rodziną.

13.00 Zdynia

Za parafian

10.30

 + Aleksandra Gaweł – od koleżanki z Siar z mężem i rodziną