1. Dzisiaj tydzień czwarta Niedziela Wielkanocna – Niedziela Dobrego Pasterza, rozpoczyna się Tydzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne, o powołania dla naszej diecezji i parafii a także w intencji Wyższego Seminarium Duchownego w Rzeszowie, wypominki zmarłych przed Mszą poranną. Dzisiaj św. Marka Ewangelisty.
 2. Starajmy się przestrzegać zasad bezpieczeństwa w związku z pandemią. Uczestnicząc w nabożeństwie transmitowanym przez media starajmy się zachowując nastrój i atmosferę modlitwy. Zachęcam również do udziału we Mszy św. w sobotę wieczorem.
 3. W tym tygodniu:
  • Msze św. codziennie o godz. 18.00, jedynie we wtorek i czwartek rano o godz. 6.30.
  • W środę zapraszam na Msze św. dzieci przed I komunią św. po nabożeństwie próba uroczystości. W środę Msza św. wotywna o św. Józefie i litania do Świętego oraz modlitwa za Kościół, zapraszam do modlitwy.
  • W czwartek św. Katarzyny ze Sieny, Patronki Europy, w sobotę św. Józefa – Księża Biskupi dokonają aktu zawierzenia naszej diecezji św. Józefowi, w niedzielę akt zawierzenia w każdej parafii naszej diecezji.
  • W sobotę rozpoczyna się miesiąc maj, pierwsza sobota miesiąca i majówka. Tekst Litanii do Matki Bożej – litanii loretańskiej jest na stronie parafii, proszę uaktualnić wezwania. Matko Kościoła, Matko miłosierdzia, Matko łaski Bożej, Matko nadziei, Matko nieskalana, … Ucieczko grzesznych, Pociecho migrantów, Pocieszycielko strapionych, … Królowo różańca świętego, Królowo rodzin, Królowo pokoju. Nie będzie w tym roku wspólnych majówek przy kapliczkach, zachęcam jednak prywatnie do modlitwy w domach lub przy kaplicznych.
  • Za tydzień piąta Niedziela Wielkanocna, pierwsza niedziela miesiąca, Majówka po sumie, zmiana tajemnic różańcowych, wypominki zmarłych przed sumą, składka na cele diecezjalne, w Zdyni Majówka przed Mszą św. Święto flagi.
 4. Dziękuję kolejnej rodzinie p. Agaty Pyrdoł za opiekę nad świątynią i ofiarę, od piątku zapraszam następną rodzinę z kolejki.
 5. W trzecią niedzielę maja – 16 maja, na zakończenie białego tygodnia po I komunii św., dzieci z klasy czwartej będą obchodzić rocznicę I komunii św.
 6. Proszę o segregowanie śmieci na cmentarzu i zabieranie do domu odpadów organicznych, nadających się na kompost. Kontenery na śmieci z cmentarza służą tylko do zbierania śmieci z cmentarza, zniczy i wkładów plastikowych. Zasady zbierania śmieci domowych są wszystkim znane. Proszę o niewywożenie domowych śmieci do kontenerów na cmentarzu, tak w Smerekowcu jak i w Zdyni.
 7. Związek małżeński zamierzają zawrzeć: Mateusz Kozyra, s. Dariusza i Beaty ze Smerekowca i Klaudia Gryboś, c. Kazimierza i Marioli z Czarnej. Zap. I
 8. Zachęcam do zakupienia i czytania prasy katolickiej i stałej lektury Pisma św.

 

 1. Intencje mszalne:

Poniedziałek 26 IV

18.00

 + Franciszek Kita – od córki Albiny z mężem i dziećmi.

Wtorek 27 IV

6.30

 + Halina, Wiesław – r. śm.

Środa 28 IV

18.00

 + Julia Kozyra – od sąsiadki Katarzyny Pierzga

Czwartek 29 IV

6.30

 + Julia Kozyra – od Agnieszki Mikulskiej z rodziną

Piątek 30 IV

18.00

 + Julia Kozyra – od rodziny Jerzaków z Woli Łużańskiej

Sobota 1 V

18.00

 + Kazimierz, Eufemia Jawor, Maria, Franciszek Pociecha, Teresa, Agata Sarneckie

Niedziela 2 V

7.00

Za parafian, + Ks. Stanisław Mirowski – 5 r. śm. 28 IV

8.30 Zdynia

 + Ks. Roman Głód

10.30

 + Franciszka Piątek – 2 r. śm.