1. Dzisiaj 4 niedziela Wielkanocna, pierwsza niedziela miesiąca, adoracja Najświętszego Sakramentu, po sumie majówka, zmiany tajemnic różańcowych nie będzie – odmawiamy dalej tę samą tajemnicę, wypominki zmarłych przed sumą, składka na cele diecezjalne. Po sumie w kościele zebranie Rady Parafialnej. To Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie. Tak zwana Niedziela Dobrego Pasterza rozpoczyna Tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. Podczas tego tygodnia będziemy szczególnie prosić o powołania kapłańskie i zakonne z naszej wspólnoty parafialnej. Prośmy o pomoc Tę, która wiernie i do końca trwała przy Chrystusie i przy rodzącym się Kościele w dniu Pięćdziesiątnicy. Dzisiaj wspominamy kolejną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja w 1791 r. Pamiętając o tym doniosłym wydarzeniu z naszej historii, polecajmy Maryi – Królowej naszą Ojczyznę. Polecajmy Jej rządzących i tworzących prawo, aby zawsze mieli na uwadze sprawiedliwość społeczną i dobro wszystkich Polaków. Prośmy Maryję, aby dla Jej Syna otworzyły się wszystkie polskie serca.
 2. Starajmy się przestrzegać zarządzeń władz państwowych i sanitarnych, co do zgromadzeń – 1 osoba na 15 m2 osób na nabożeństwie. U nas to 13 osób, pierwszeństwo ma rodzina z intencji mszalnej. Korzystając z dyspensy od udziału we Mszy św. uczestniczmy w nabożeństwie transmitowanym przez media zachowując nastrój i atmosferę modlitwy, co staje się dla wielu czymś oczywistym.
 3. W tym tygodniu:
  • Msze św. i nabożeństwa majowe codziennie o godz. 18.00, przed nabożeństwem możliwość spowiedzi z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.
  • W liturgii Kościoła w poniedziałek św. Floriana patrona strażaków, będziemy polecać ich wstawiennictwu patrona, w środę święto św. apostołów Filipa i Jakuba, w piątek uroczystość św. Stanisława, Bp i M głównego patrona Polski.
  • We wtorek na majówkę zapraszam rodziców dzieci z klasy trzeciej, po nabożeństwie zebranie w sprawie I Komunii. Rodziców dzieci rocznicowych proszę o kontakt.
  • Pierwszy czwartek miesiąca – modlimy się za kapłanów i o powołania kapłańskie i zakonne, także z naszej parafii.
  • Za tydzień w 5 niedziela Wielkanocna, druga niedziela miesiąca, wypominki zmarłych przed Mszą poranną,
 4. Dziękuję rodzinie z kolejki za opiekę nad świątynią i ofiarę. Bóg zapłać. Proszę o opiekę nad świątynią kolejną rodzinę z kolejki. Dziękuję za kolektę – ofiarę na tacę – wpłaciło na konto parafialne kilka osób. Bóg zapłać!
 5. Zachęcam do zakupienia i czytania prasy katolickiej: Niedziela i Apostolstwo Chorych, oraz do stałej lektury Pisma św.
 6. Intencje mszalne:
Poniedziałek 4 V 18.00 W intencji OSP ze Smerekowca o opiekę św. Patrona w służbie dla wszystkich druhów.
Wtorek 5 V 18.00  + Piotr Waszczyszak od – od Krystyny Prokop z rodziną.
Środa 6 V 18.00 W intencji całej rodziny – dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie, bł. Boże i opiekę MB
Czwartek 7 V 18.00 Za zmarłych z rodziny Żywców i Nóżków.
Piątek 8 V 18.00  + Piotr Waszczyszak od – od Janiny Leśnej z rodziną.
Sobota 9 V 18.00  + Piotr Waszczyszak od – od Rady Parafialnej ze Smerekowca.
Niedziela 10 V 7.00  + Ks. Mariusz Małek
8.30 Zdynia  + Piotr Waszczyszak – od Rady Sołeckiej ze Zdyni.
10.30 Za parafian