1. Dzisiaj piąta Niedziela Wielkanocna, pierwsza niedziela miesiąca, Majówka po sumie i przed Mszą poranną, zmiana tajemnic różańcowych, wypominki zmarłych w maju przed sumą, składka na cele diecezjalne, w Zdyni Majówka przed Mszą św. Święto flagi. W kalendarzu juliańskim Niedziela Zmartwychwstania, braciom w wierze obrządku grekokatolickiego oraz prawosławnym życzę pełnego wiary i radości przeżywania tajemnicy Zmartwychwstania. Błogosławionych Świąt.
 2. Starajmy się przestrzegać zasad bezpieczeństwa w związku z pandemią. Uczestnicząc w nabożeństwie transmitowanym przez media starajmy się zachowując nastrój i atmosferę modlitwy. Zachęcam również do udziału we Mszy św. w sobotę wieczorem.
 3. W tym tygodniu:
  • Msze św. codziennie o godz. 18.00, po Mszy św. majówka, serdecznie zapraszam.
  • W poniedziałek uroczystość NMP Królowej Polski – Msze św. w porządku niedzielnym.
  • We wtorek św. Floriana patrona strażaków – zapraszam strażaków i dzieci przed I komunią św. po nabożeństwie próba uroczystości.
  • W środę Msza św. wotywna o św. Józefie i litania do Świętego oraz modlitwa za Kościół, zapraszam do modlitwy.
  • Pierwszy czwartek miesiąca – modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne w kościele i z naszej parafii. Od godz. 17.00 I spowiedź dzieci z klasy trzeciej i spowiedź rodziców i rodzin. Święto św. Filipa i Jakuba.
  • Pierwszy piątek miesiąca, od godz. 8.00 odwiedzę chorych w domach z posługą sakramentalną. Po południu spowiedź od 17.15, o godz. 18.00 Msza św. wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa, i Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po nabożeństwie katecheza dla kandydatów do sakramentu bierzmowania.
  • W sobotę uroczystość św. Stanisława BM Patrona Polski.
  • Tekst Litanii do Matki Bożej – litanii loretańskiej jest na stronie parafii, proszę uaktualnić wezwania. Matko Kościoła, Matko miłosierdzia, Matko łaski Bożej, Matko nadziei, Matko nieskalana, … Ucieczko grzesznych, Pociecho migrantów, Pocieszycielko strapionych, … Królowo różańca świętego, Królowo rodzin, Królowo pokoju. zachęcam jednak prywatnie do modlitwy w domach lub przy kaplicznych.
  • Za tydzień szósta Niedziela Wielkanocna, Uroczystość I komunii św. dla dzieci klasy trzeciej, (Kto może zapraszam na Mszę w sobotę lub rano, aby zachować dystans) Majówka po mszy porannej, wypominki zmarłych przed Msza poranną, w Zdyni Majówka przed Mszą św.
 4. Dziękuję kolejnej rodzinie p. Jana Gromali za opiekę nad świątynią, od piątku zapraszam rodziny dzieci pierwszokomunijnych.
 5. W trzecią niedzielę maja – 16 maja, na zakończenie białego tygodnia po I komunii św., dzieci z klasy czwartej będą obchodzić rocznicę I komunii św.
 6. Związek małżeński zamierzają zawrzeć: Mateusz Kozyra, s. Dariusza i Beaty ze Smerekowca i Klaudia Gryboś, c. Kazimierza i Marioli z Czarnej. Zap. II
 7. Zachęcam do zakupienia i czytania prasy katolickiej i stałej lektury Pisma św.
 8. Proszę do koszenia cmentarza i parkingu przy kościele następujących gospodarzy i ich rodziny:

  Dariusz Kozyra, Siuta Czesław, Cycoń Henryk, Cycoń Grażyna, Hotloś Wojciech, Dusza Zbigniew, Ludwin Stanisław, Jabłczyk Marian, Ludwin Janusz, Hotloś Stanisław, Kita Maria, Kita Grzegorz.

  Pierwsza grupa założy zeszyt, w którym proszę zapisywać pracujących i poniesione koszty. Jeśli w grupie będą rodziny, które z ważnego powodu nie będą mogły brać udziału w koszeniu, powinny znaleźć w dalszej rodzinie zastępcę.  Skoszoną trawę zabieramy na przydomowy kompost, nie składujemy na cmentarzu, po skoszeniu należy oczyścić z trawy groby. Po wykoszeniu będę wyznaczał kolejną grupę.

 

 1. Intencje mszalne:

Poniedziałek 3 V MB Królowej Polski

7.00

Za parafian

8.30 Zdynia

 + Maria, Ignacy, Helena

10.30

 + Kazimierz Bielski – 13 r. śm., Maria Pociecha, Julia, Jan Zabrzescy.

Wtorek 4 V

18.00

W int OSP Smerekowiec

Środa 5 V

18.00

 + Edward Mikulski – 3 r. śm., od żony z rodziną.

Czwartek 6 V

18.00

W int. Karoliny w 18 – te urodziny o zdrowie bł. Boże i potrzebne łaski z dorosłym życiu.

Piątek 7 V

18.00

 +Julia Kozyra – od Kolegów Syna Józefa

Sobota 8 V

18.00

 + Julia Kozyra – od Marii i Ryszarda Stępniów

Niedziela 9 V

7.00

 + Ks. Adam Świąder – 16 r. śm. (8 V 2005 r.)

8.30 Zdynia

Za parafian

10.30

W iontencji dzieci, które przyjmą I Komunię św.