1. Dzisiaj 6 niedziela miesiąca wielkanocna, uroczystość I Komunii św. dzieci z klasy trzeciej. W Zdyni Majówka przed Mszą św.
 2. W tym tygodniu:
  • Msze św. codziennie o godz. 18.00 i nabożeństwo majowe, dla dzieci Biały Tydzień.
  • W poniedziałek, wtorek i środę dni krzyżowe – modlimy się o urodzaje. W poniedziałek pójdziemy w procesji do krzyża na skrzyżowaniu, wtorek do Krzyża naprzeciw domu rodziny Waszczyszaków, w środę do kapliczki u rodziny Bugajskich. Strażaków proszę codziennie o obstawę i kierowanie ruchem dla bezpieczeństwa, a także do Krzyża i chorągwi i nagłośnienia.
  • W liturgii Kościoła we wtorek święto św. Andrzeja Boboli.
  • W związku z rocznicą I Komunii św. klasy czwartej zapraszam na majówkę i do spowiedzi.
  • W piątek rozpoczęcie nowenny przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego
  • Za tydzień 7 niedziela wielkanocna, uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa, w naszej parafii na sumie rocznica I Komunii św. dzieci z klasy czwartej, litania do MB przed Mszą poranną i po sumie, wypominki zmarłych w maju przed sumą. Składka z trzeciej niedzieli maja przeznaczona na Katolickie Radio „Via”.
 3. Dziękuję rodzinie rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za opiekę nad świątynią i dar ołtarza – Lipy wokół świątyni i wszelkie prace. Bóg zapłać. Od piątku proszę rodziców rocznicowych. Dziękuję wyznaczonym rodzinom za koszenie cmentarza i parkingów.
 4. W sobotę, 20 maja 2023 r. o godz. 10.00 w kościele parafialnym Podwyższenia Krzyża Świętego w Rzeszowie święcenia diakonatu przyjmie trzech alumnów z piątego roku WSD w Rzeszowie. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.
 5. Duszpasterstwo Strażaków Diecezji Rzeszowskiej zaprasza w niedzielę, 28 maja 2023 r. na 6 Diecezjalną Pielgrzymkę Strażaków do Sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej w Dębowcu. Msza św. pod przewodnictwem Biskupa Ordynariusza Jana Wątroby o godz. 15.00. Po Mszy św. „majówka” strażaków.
 6. 27 maja pielgrzymka dzieci pierwszokomunijnych do Częstochowy na Jasną Górę i sanktuarium MB w Gidlach, koszt 100 zł.
 7. Związek małżeński zamierzają zawrzeć: Kamila Stępień, c. Wacława i Renaty, zam. Smerekowiec i Arkadiusz Pawełczak, s. Jana i Katarzyny, zam. Smerekowiec, zap. 1
 1. Intencje mszalne:
Poniedziałek 15 V 18.00  + Jan Hojsak – 30 dzień po śm. – od siostry Bożeny z rodziną.
Wtorek 16 V 18.00  + Zofia
Środa 17 V 18.00  + Franciszek Kita – od Grażyny Gromala
Czwartek 18 V 18.00  + Józef Ludwin, – 20 r. śm., Józef Jabłczyk, Leszek Pyrdoł
Piątek 19 V 18.00  + Józefa, Kuczaj – 4 r. śm., Józef Kuczaj
Sobota 20 V 14.00 Chrzcielna
18.00  + Marianna, Sylwester, Danuta, Edward
Niedziela 21 V  7.00  + Franciszka, Andrzej, Stanisław, Wojciech Piątek
8.30 Zdynia Za parafian
10.30  Rocznica I Komunii.