1. Dzisiaj druga niedziela miesiąca, wypominki zmarłych przed Mszą poranną, rozpoczyna się 54 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem „Trzeźwością pokonać kryzys”. Zachęcam do modlitwy. Wspominamy św. Walentego, patrona ludzi zakochanych, ale także chorych i cierpiących na różne dolegliwości psychiczne. Za jego wstawiennictwem prośmy w intencji zakochanych, by nie mylili zakochania z pożądaniem, oraz o zdrowie dla tych, którzy borykają się z problemami natury psychicznej.
  2. Przypominam o stosowaniu zasad bezpieczeństwa w związku z pandemią.
  3. W tym tygodniu:
  • Msze św. o godz. 17.00, jedynie we wtorek i czwartek rano o godz. 6.30.
  • Środa Popielcowa – rozpoczynamy 40 – dniowy okres Wielkiego Postu – czas szczególnego zgłębiania tajemnicy cierpienia i zbawczej śmierci na krzyżu naszego Pana, Jezusa Chrystusa, czas, w którym przez słuchanie Słowa Bożego, modlitwę, post i jałmużnę przygotowujemy się do Świat Paschalnych, to również czas wyciszenia i głębszej refleksji nad swoim życiem, jego celem i codziennością Msze św. z posypaniem głów popiołem o godz. 7.00 i 17.00, w Zdyni o 15.30. Obowiązuje post ścisły (ilościowy i jakościowy). Zachęcam do podjęcia abstynencji od alkoholu oraz różnych postanowień.
  • W piątek o godz. 17.00 Droga Krzyżowa i po niej Msza św. Kandydaci do sakramentu bierzmowania obowiązkowo uczestniczą w tym nabożeństwie. To trzeci piątek miesiąca – modlimy się Koronką do Bożego Miłosierdzia.
  • Za tydzień pierwsza niedziela Wielkiego Postu, wypominki zmarłych przed sumą, po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i Gorzkie Żale, w Zdyni Gorzkie Żale śpiewamy o godz. 8.10, o godz. 8.30 Msza św. Za udział w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  1. Serdecznie dziękuję kolejnej rodzinie za opiekę nad świątynią, odśnieżanie i ofiarę na kościół, od piątku zapraszam następną rodzinę z kolejki.
  2. Zachęcam do zakupienia i czytania prasy katolickiej, oraz do stałej lektury Pisma św.
  3. Intencje mszalne:

Poniedziałek 15 II

17.00

 + Julia Kozyra – od wnuczki Agaty z rodziną

Wtorek 16 II

6.30

 + Julia Kozyra – od Anny Wilk z Kwiatonia

Środa POPIELCOWA 17 II

7.00

 + Józefa Kuczaj – od pracowników Spółdzielni metalowo odlewniczej Ogniwo.

Zdynia 15.30

 + Ks. Władysław Kret

17.00

 + Edward Łukasik – od Alicji i Łukasza Bania z rodziną.

Czwartek 18 II

6.30

 + Edward Łukasik – od Beaty i Stanisława Kołodziej z dziećmi.

Piątek 19 II

17.00

W int bierzmowanych

Sobota 20 II

17.00

 + Aniela, Władysław Gumulak

Niedziela 21 II

7.00

Za parafian

8.30 Zdynia

 + Franciszek Kita – od chrześnicy Barbary z rodziną.

10.30

 + Genowefa Gromala – od wnuczki Agaty z rodziną