1. Dzisiaj 6 niedziela Wielkanocna, trzecia niedziela miesiąca, wypominki zmarłych przed Sumą. Dzisiaj składka na diecezjalne katolickie radio
 2. Starajmy się przestrzegać zarządzeń władz państwowych i sanitarnych, co do zgromadzeń – 1 osoba na 10 m2 osób na nabożeństwie. U nas to 20 osób, pierwszeństwo ma rodzina z intencji mszalnej. Uczestniczącym w nabożeństwie transmitowanym przez media przypominam o zachowaniu nastroju i atmosfery modlitwy.
 3. W tym tygodniu:
  • Msze św. codziennie o godz. 18.00 i nabożeństwo majowe, codziennie możliwość spowiedzi przed Mszą św. z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.
  • Poniedziałek, wtorek i środę Dni Krzyżowe – Dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. Nie będzie procesji, zapraszam do modlitwy w świątyni.
  • W poniedziałek 100 rocznica urodzin św. Jana Pawła II.
  • We wtorek na majówkę zapraszam rodziców i dzieci z klasy trzeciej, po nabożeństwie katecheza.
  • W środę 20 rocznica sakry biskupiej Ks. Biskupa Ordynariusza Jana Wątroby.
  • W piątek początek nowenny przed Zesłaniem Ducha Świętego.
  • Za tydzień Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, wypominki zmarłych przed suma, rano przed Mszą śpiewamy Litanię do Matki Bożej.
 4. Dziękuję rodzinie z kolejki za opiekę nad świątynią i ofiarę. Bóg zapłać. Proszę o opiekę nad świątynią kolejną rodzinę z kolejki.
 5. Zachęcam do zakupienia i czytania prasy katolickiej: Niedziela i Apostolstwo Chorych, oraz do stałej lektury Pisma św.
 6. Caritas Diecezji Rzeszowskiej na setną rocznicę urodzin Największego Polaka przekazuje nieodpłatnie folder z tekstem Litanii do św. Jana Pawła II do odmawiania w rodzinach do zabrania ze stolika z prasą.
 7. Bardzo proszę o ofiary od każdej rodziny po 200 zł w roku 2020 na planowane przy świątyni prace oraz roczną składkę w wysokości 30 zł od numeru na utrzymanie cmentarza parafialnego. Wpłaty można dokonywać w całości lub na raty w kopercie na tacę lub na konto parafialne – nr konta na stronie parafii https://parafiasmerekowiec.pl/)W Zdyni składka na utrzymaniowe cmentarza wynosi również 30 zł od numeru, cmentarz koszą strażacy z OSP.
 8. Związek małżeński zamierzają zawrzeć: Radosław Krok, s. Tadeusza i Janiny, zam. Wawrzka i Angelika Pyrdoł, c. Wiesława i Agaty, zam. Smerekowiec zap. 1.
 9. Intencje mszalne:

Poniedziałek 18 V

18.00

 + Janusz Kaczorowski

Wtorek 19 V

18.00

 + Józefa Kuczaj – 1 r. śm., Józef Kuczaj

Środa 20 V

18.00

W intencji całej rodziny – dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie, bł. Boże i opiekę MB

Czwartek 21 V

18.00

 + Piotr Waszczyszak – od współpracowników synowej Grażyny z Ośrodka Pomocy Społecznej z Uścia Gorlickiego.

Piątek 22 V

18.00

 + Piotr Waszczyszak – od Galicyjskiego Związku Hodowców i Producentów bydła.

Sobota 23 V

18.00

 + Józef Kita – od Łukasza Maczugi z rodziną

Niedziela 24 V

7.00

Za parafian

8.30 Zdynia

 + Zofia Siwek – 7 r. śm. z int synów z rodzinami.

10.30

W 5 rocznicę ślubu Izabeli i Mateusza – dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie, bł. Boże i opiekę M B