1. Dziś 6 niedziela Wielkanocna, pierwsza niedziela miesiąca, adoracja Najświętszego Sakramentu i litania do MB, wypominki zmarłych przed sumą, po sumie zmiana tajemnic różańcowych, składka na cele diecezjalne. Braciom prawosławnym i grekokatolikom z racji świąt Zmartwychwstania życzę Bożego Błogosławieństwa i wszelkich łask.
 2. W tym tygodniu:
 • Msze św. o godz. 18.00.
 • W liturgii Kościoła w poniedziałek święto św.. Filipa i Jakuba AP, w środę uroczystość św. Stanisława BM, patrona Polski.
 • W poniedziałek po nabożeństwie około 19.00, próba dla dzieci przed I komunią św.
 • W poniedziałek, wtorek i środę dni krzyżowe – modlimy się o urodzaje. W poniedziałek pójdziemy do krzyża na skrzyżowaniu, wtorek do Krzyża u Edwarda Pociechy, w środę do krzyża naprzeciw domu rodziny Waszczyszaków. Strażaków proszę codziennie o obstawę i kierowanie ruchem dla bezpieczeństwa, a także do Krzyża i chorągwi i nagłośnienia, proszę też panie do śpiewu litanii.
 • W czwartek pierwsza spowiedź dzieci z klasy trzeciej i rodziców o godz. 17.00.
 • W piątek rozpoczyna się nowenna przed Zesłaniem Ducha Świętego.
 • Za tydzień uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa, w naszej parafii uroczystość I komunii św. na sumie o godz. 10.30.
 1. Serdecznie dziękuję rodzicom bierzmowanych i dzieci pierwszokomunijnych za opiekę nad świątynią, koszenie i ofiarę, następnie zapraszam rodziny dzieci rocznicowych.
 2. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim parafianom za udział w uroczystościach jubileuszowych i wizytacji parafii przez Ks., Biskupa. Dziękuję wszystkim zaangażowanym w przygotowanie, w przebieg uroczystości, Zespołowi Michael, LSO, bierzmowanym i ich rodzicom za piękne zaangażowanie się w przebieg uroczystości, Radzie Parafialnej i wszystkim za wszelką pomoc tak w świątyni jak i na plebani, za przygotowanie stołu, chleb i wszelkie pokarmy. Z ofiar jubileuszowych odnowiłem – pozłociłem jeszcze podstawkę pod monstrancję. Do chorągwi trzeba jeszcze domówić element drzewca. Każda rodzina, która złożyła ofiarę jubileuszową otrzyma pamiątkowy zegar. Można też beż będzie zamówić dla rodziny czy znajomych, może, jako prezent ze Smerekowca.
 3. W maju we wtorki i czwartki majówka przy kapliczkach zaraz po Mszy św. o 18.00.
 4. Proszę do koszenia cmentarza i parkingów następujących gospodarzy i ich rodziny: Gr IV Matała Józef, Zygadło Augustyn, Siuta Mieczysław, Żołnowski Piotr, Gromala Wiesław, Niemasik Grażyna, Maciuszek Kazimierz, Totoś Arkadiusz, Fryzowicz Stanisław i Maciej.
 5. Intencje Mszalne:
Poniedziałek 6 V 18.00  + Stanisław Pajdzik – od szwagra Henryka z Kaniny
Wtorek 7 V 18.00 W int. chorych o seniorów odwiedzanych w I piątek.
Środa 8 V 18.00  + Katarzyna Waszczyszak – od uczestników pogrzebu
Czwartek 9 V 18.00  + Jan Hojsak – od brata Romana z rodziną
Piątek 10 V 18.00  + Jan Hojsak – od brata Pawła z córką
Sobota 11 V 18.00  + Jan Woźniak – od Dyrekcji i  pracowników Stadniny Koni huculskich w Regietowie
Niedziela Wniebowstąpienie Pańskie 12 V  7.00 Za parafian
8.30 Zdynia  + Jan Gawlik – od uczestników pogrzebu
10.30 W int dzieci przyjmujących I komunię św.