1. Dzisiaj niedziela pierwsza niedziela miesiąca, adoracja Najświętszego Sakramentu, wypominki zmarłych przed sumą, po sumie zmiana tajemnic różańcowych składka na cele diecezjalne. Rozpoczyna się Okres Zwykły w liturgii Kościoła.
  2. Dziękuję rodzinie z kolejki za opiekę nad świątynią i ofiarę, od piątku zapraszam kolejną rodzinę.
  3. W tym tygodniu ciąg dalszy kolędy – wizyty duszpasterskiej:
  • W poniedziałek 8 I 2024 r. od godz. 16.30 od Krzysztofa Nykla do Grzegorza Kity (9)
  • W środę 10 I 2024 r. od godz. 16.30 od Stanisława Hotlosia do Czesława Siuty (10)
  • W piątek Zdynia 12 I 2024 r. od godz. 14.00, od Bolesława Tomasika, Andrzeja Draba, Blok, Łaskawski, Królczyk, Wszołek i Połeć (14)
  • W sobotę  13 I 2024 r. od godz. 8.30 – Konieczna i Zdynia cd.(16)
  1. Za tydzień, w drugą niedzielę14 stycznia 2024 r. po sumie Przegląd Kolęd i Pastorałek w świątyni w Smerekowcu, Zapraszamy dzieci i młodzież do udziału. Organizatorami są: Zespół Michael. Stowarzyszenie Nasz Smerekowiec, KGW Smerekowiec.
  2. 5 lutego 1974 r. ks. bp. Jerzy Ablewicz napisał w wydanym dekrecie: „postanawiamy niniejszym, co następuje: (…) erygujemy w Smerekowcu parafię i dotychczasowemu kościołowi pomocniczemu pod wezwaniem św. Michała Archanioła przyznajemy uprawnienia kościoła parafialnego”, dlatego obecny rok będzie dla nas rokiem jubileuszowym 50–lecia istnienia parafii. Odbyły się już z tej okazji misje parafialne, a wspólne dziękczynienie z ks. Biskupem odbędzie się, (jeśli nic nie ulegnie zmianie) 12 maja 2024 r.. na tę okazję z inicjatywy Rady Parafialnej chcemy ufundować chorągiew z jubileuszową dedykacją, oraz kielich mszalny i puszkę na komunikanty, również z jubileuszową dedykacją. Jeśli parafianie zechcą uczestniczyć w tych fundacjach to można składać dobrowolne ofiary z podpisem jubileusz oraz imieniem i nazwiskiem w kopertach na tacę.
  3. Intencje Mszalne:
Poniedziałek 8 I 6.30  + Zofia r. śm.
Wtorek 9 I 18.00  + Krystyna Białogłowicz
Środa 10 I 6.30 W int chorych i seniorów
Czwartek 11 I 18.00  + Henryk Cycoń – od uczestników pogrzebu
Piątek 12 I 6.30  + Henryk Cycoń – od uczestników pogrzebu
Sobota 13 I 18.00  + Katarzyna Waszczyszak – od Krystyny i Zygmunta Gumulak
Niedziela 14 I 7.00  + Jan Kozyra – 25 r. śm., Julia Kozyra
8.30 Zdynia  + Jan Bożek – od siostry Marii z rodziną.
10.30 Za parafian