1. Dzisiaj – Niedziela Palmowa – rozpoczyna się Wielki Tydzień. Na każdej Mszy św. poświęcenie palm, wypominki zmarłych przed Mszą poranną, po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i Gorzkie Żale, w Zdyni Gorzkie Żale śpiewamy o godz. 8.10, o godz. 8.30 Msza św.
 2. Starajmy się przestrzegać zarządzeń władz państwowych i sanitarnych, co do zgromadzeń – 1 osoba na 20 m2 na nabożeństwie (u nas 15 osób – nie licząc asysty i ministrantów), można uczestniczyć w nabożeństwie na zewnątrz świątyni. Korzystając z dyspensy od udziału we Mszy św. uczestniczmy w nabożeństwie transmitowanym przez media zachowując nastrój i atmosferę modlitwy. Transmisje nabożeństw z Bazyliki w Gorlicach i z różnych sanktuariów, w TV Trwam, w mediach publicznych i prywatnych.
 3. W tym tygodniu:
  • Msze św. w poniedziałek, wtorek i środę o godz.18.00, codziennie przed Mszą św. możliwość spowiedzi z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.
  • Rozpoczynamy świętowanie Triduum Paschalnego Wielki Czwartek Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00 na pamiątkę ustanowienia sakramentów Eucharystii i kapłaństwa. Po nabożeństwie adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy do 20.00
  • Wielki Piątek: dzień cierpienia, męki i śmierci Pana Jezusa. W tym dniu nie sprawujemy Eucharystii. O godz. 8.00 Droga Krzyżowa, od 9.00 odwiedzę chorych w domach, zapraszam do adoracji wg porządku:
 • 9.00 – od Dariusza Kozyry do Kity Grzegorza
 • 9.30 – od Stanisława Gogoca do Zygmunta Siuty.
 • 10.00 – od Andrzeja Żeglenia do Tadeusza Wilka
 • 10.30 – od Stanisława Miśtaka do Wiesława Gromali.
 • 11.00 – od Grażyny Niemasik do Daniela Pyrdoła
 • 11.30 – od Marty Peregrym do Ryszarda Janowca.
 • 12.00 – od Czesława Pajdzika do Zbigniewa Stępnia
 • 12.30 – od Arkadiusza Mikulskiego do Zbigniewa Kity.
 • 13.00 – od Andrzeja Michniaka do Stefana Hojsaka
 • 13.30 – od Ryszarda Bugajskiego do Kazimierza Siwka
 • 14.00 – od Jacka Karbownika do Andrzeja Kuli.
 • 15.00 – Regietów
 • 15.30 – Konieczna i Zdynia od Mariana Gemzy do Andrzeja Smołkowicza
 • 16.00 – od Przybyłowiczów do Stefana Czuchty.
 • 16.30 – od Adama Gbur do Marcina Wszołka.
 • 17.00 – od Marka Szarawary do Andrzeja Draba.
  • Liturgia Męki Pańskiej 18.00 – z Liturgią Słowa, Adoracją Krzyża i Komunią św., po niej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego i adoracja do 22.00. Strażaków zapraszam do podjęcia straży przy grobie Pańskim. Obowiązuje post ścisły (ilościowy i jakościowy).
  • Wielka Sobota: dzień, w którym Kościół trwa przy grobie Pańskim, rozważa mękę i śmierć Chrystusa, Jego zstąpienie do otchłani, a także oczekuje na Jego Zmartwychwstanie. W tym dniu nie odprawia się od Eucharystii. W domach zadbajmy o ciszę i poważny charakter tego dnia. Poświęcenie pokarmów według proponowanego porządku: (po osobie z domu, dla nieobecnych obrzęd błogosławieństwa pokarmów na stronie parafii):

9.00 – od Dariusza Kozyry do Zygmunta Siuty.

9.30 – od Andrzeja Żeglenia do Wiesława Gromali.

10.00 – od Grażyny Niemasik do Ryszarda Janowca.

10.30 – Od Czesława Pajdzika do Zbigniewa Kity.

11.00 – Od Andrzeja Michniaka do Stefana Hojsaka.

11.30 – Od Zenona Bugajskiego do Andrzeja Kuli.

12.00 – Zdynia.

Adoracja: (proponuję podzielić róże na części)

12.00 – Róża Zwiastowania NMP – Marii Kita.

13.00 – Róża Ofiarowania NMP –Maria Siuta.

14.00 – Róża kobiet ze Zdyni.

15.00 – Róża MB Wniebowziętej – Bożeny Janowiec.

16.00 – Róża św. Michała – Władysława Gromali.

 • Liturgia Wigilii Paschalnej godz. 19.00. z poświęceniem ognia, Liturgią słowa, poświęceniem wody i odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych (przynosimy świece) i Eucharystią. Po nabożeństwie chwila adoracji.
 • Niedziela Zmartwychwstania: Rezurekcja o godz. 6.00 z procesją (bez feretronów), W Zdyni – Msza św. o godz. 8.00, suma o godz. 10.30.
 • Poniedziałek Wielkanocny: Msze św. w porządku niedzielnym.
 1. Serdecznie dziękuję za opiekę nad świątynią i ofiarę, od piątku zapraszam do opieki nad świątynią kolejną rodzinę. Serdecznie dziękuję p. Dariuszowi Waszczyszakowi i Stefanowi Hojsakowi za obcięcie lip i p. Stanisław Pajdzikowi i Czesławowi Maciuszkowi za uprzątnięcie gałęzi. Bóg zapłać.
 2. Zachęcam do zakupienia i czytania prasy katolickiej także w wersjach elektronicznych, oraz stałej lektury Pisma Świętego.
 3. Intencje mszalne:

Poniedziałek 29 III

18.00

 + Piotr Waszczyszak

Wtorek 30 III

18.00

 + Edward Łukasik – od Barbary i Macieja Pękalów

Środa 31 III

18.00

 + Edward Łukasik – od kolegów ze Skwirtnego

Wielki Czwartek 1 IV

18.00

Dziękczynna za dar Eucharystii i kapłaństwa

Wielka Sobota 3 IV

19.00

 + Aleksandra Gaweł – od chóru Michael

Niedziela Zmartwychwstania 4 IV

6.00

 + Józef Maciuszek – r. śm.

8.00 Zdynia

 + Adam Dziamba – 55 r. śm., Genowefa Dziamba

10.30

 + Andrzej Piątek – 19 r. śm.

Poniedziałek Wielkanocny 5 IV

7.00

Za parafian

8.30 Zdynia

Chrzcielna

18.00

W int. Stanisława w 60 urodziny – dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie, bł Boże, opiekę MB i św. Patrona