1. Dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, zakończenie Okresu Wielkanocnego, to pierwsza niedziela miesiąca, adoracja Najświętszego Sakramentu, przed Mszą poranną i po sumie Litania Najświętszego Serca Pana Jezusa, wypominki zmarłych przed sumą, po sumie zmiana tajemnic różańcowych składka na cele diecezjalne.
 2. W tym tygodniu:
  • Rozpoczyna się Okres Zwykły w Liturgii Kościoła. Msze św. codziennie o godz. 18.00, jedynie we wtorek i czwartek rano o godz. 6.30, codziennie odmawiamy litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  • W liturgii Kościoła w poniedziałek święto NMP Matki Kościoła – Msze św. o godz. 6.30, i o 18.00, w Zdyni o godz. 16.30, w środę św. Jadwigi Królowej, czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, w sobotę św. Barnaby.
  • W piątek zapraszam na Mszę św. młodzież klasy siódmej z rodzicami, rozpoczęcie przygotowania do sakramentu bierzmowania.
  • W sobotę parafialna pielgrzymka do Sanktuarium Jana Pawła II i Miłosierdzia Bożego w Krakowie – Łagiewnikach – Msza św. poza parafią – na pielgrzymce, wyjazd rano o godz. 6.00 z parkingu przy kościele, koszt 55 zł.
  • Za tydzień Niedziela – Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, przed Mszą poranną i w Zdyni, oraz po sumie Litania Najświętszego Serca Pana Jezusa, wypominki zmarłych przed sumą, zbiórka do puszek przeznaczona na Dom Rekolekcyjny bł. Karoliny w Rzeszowie.
 3. Dziękuję rodzinie Stępniów za koszenie i opiekę nad świątynią, od piątku zapraszam następną rodzinę z kolejki.
 4. Dziękuję za wpłaty na kostkę wokół świątyni, proszę o kolejne wpłaty, dziękuję tym wszystkim, którzy zauważyli wzrost cen i inflację i uwzględnili to przy składaniu ofiar z racji zamawianych intencji Mszy św. czy też przy ofiarach składanych za wystawiane w kancelarii dokumenty, są to środki na utrzymanie kapłana w parafii. Serdeczne Bóg zapłać. W przyszłą niedzielę po sumie zebranie Rady Parafialnej w sprawie planowania prac przy wymianie ścieżki procesyjnej.
 5. Do przygotowania ołtarzy na procesję Bożego Ciała proszę następujące rodziny:
 • I ołtarz u rodziny Stępniów – Kula Zofia, Gemza Krzysztof, Łabowski Stefan, Pociecha Edward, Karbownik Jacek, Konstanty Janusz, Siwek Leszek, Siwek Kazimierz.
 • II ołtarz u rodziny Michniaków – Pawełczak Jan, Gryboś Zbigniew, Wójcio Stefan, Bugajski Zenon, Bugajski Ryszard, Hojsak Stefan, Hojsak Marek, Kmak Wacław, Niedośpiał Tomasz.
 • III ołtarz u rodziny Cebulów – Matała Tomasz, Makowiec Kazimierz, Kita Zbigniew, Piątek Renata, Waszczyszak Helena, Maciuszek Stanisław, Łukasik Janusz, Łukasik Grzegorz.
 • IV przy Plebani – Warzecha Jan, Bielski Rafał, Mikulski Arkadiusz, Stępień Zbigniew, Kita Zdzisław, Świątek Dariusz, Pierzga Leszek, Piątek Paweł, (gospodarze są pominięci!)
 1. Zachęcam do zakupienia i czytania prasy katolickiej i stałej lektury Pisma św.
 2. Intencje mszalne:

Poniedziałek 6 VI Matki Kościoła

6.30

W int. chorych

Zdynia 16.30

 + Katarzyna Waszczyszak – od wnuczki Bogumiły Gemza z rodziną

18.00

 + Jan Gogoc – 30 dzień po śmierci – od c. Marii z rodziną

Wtorek 7 VI

6.30

 + Józef Maciuszek – od Teresy i Stanisława Błaszczyk z Olszanej

Środa 8 VI

18.00

 + Józef Maciuszek – od Teresy i Stanisława Błaszczyk z Olszanej

Czwartek 9 VI

6.30

 + Leszek Pyrdoł – od kuzynki Danuty z mężem i synem z Bodaków

Piątek 10 VI

18.00

 + Leszek Pyrdoł – od Małgorzaty i Krzysztofa Deciów

Sobota 11 VI

Poza parafią W int uczestników pielgrzymki

Niedziela 12 VI Trójcy Przenajświętszej

7.00

Za parafian

8.30 Zdynia

W int małżonków w 10 i 28 rocznicę ślubu – dziękczynna za otrzymane łaski z prośba o zdrowie, bł Boże i opiekę MB

10.30

 + Maria Pisarczyk i zmarli z rodziny