1. Dzisiaj – Niedziela Palmowa – rozpoczyna się Wielki Tydzień. Na każdej Mszy św. poświęcenie palm, wypominki zmarłych przed Mszą poranną, po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i Gorzkie Żale, w Zdyni Gorzkie Żale śpiewamy o godz. 8.10, o godz. 8.30 Msza św.
 2. W tym tygodniu:
  • Msze św. w poniedziałek i środę o godz.18.00, wtorek rano o godz. 6.30, W poniedziałek od 17.00 możliwość spowiedzi – będzie ks. Piotr z Gładyszowa, w pozostałe dni przed Mszą św. możliwość spowiedzi.
  • Rozpoczynamy świętowanie Triduum Paschalnego Wielki Czwartek Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00 na pamiątkę ustanowienia sakramentów Eucharystii i kapłaństwa. Po nabożeństwie adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy do 21.00.
  • Wielki Piątek: dzień cierpienia, męki i śmierci Pana Jezusa. W tym dniu nie sprawujemy Eucharystii. O godz. 8.00 Droga Krzyżowa, od 9.00 odwiedzę chorych w domach, zapraszam do adoracji wg porządku: 
 • 9.00 – od Dariusza Kozyry do Kity Grzegorza.

  9.30 – od Stanisława Gogoca do Zygmunta Siuty.

  10.00 – od Andrzeja Żeglenia do Tadeusza Wilka.

  10.30 – od Stanisława Miśtaka do Wiesława Gromali.

  11.00 – od Grażyny Niemasik do Daniela Pyrdoła.

  11.30 – od Marty Peregrym do Ryszarda Janowca.

  12.00 – od Czesława Pajdzika do Zbigniewa Stępnia.

  12.30 – od Arkadiusza Mikulskiego do Zbigniewa Kity.

  13,00 – od Andrzeja Michniaka do Stefana Hojsaka.

  13.30 – od Ryszarda Bugajskiego do Kazimierza Siwka.

  14.00 – od Jacka Karbownika do Andrzeja Kuli.

  15.00 – Regietów.

  15.30 – Konieczna i Zdynia: od Mariana Gemzy do Andrzeja Smołkowicza.

  16.00 – od Przybyłowiczów do Stefana Czuchty.

  16.30 – od Adama Gbur do Marcina Wszołka.

  17.00 – od Marka Szarawary do Andrzeja Draba.

  .
  • Wielki Piatek. Liturgia Męki Pańskiej 18.00 – z Liturgią Słowa, Adoracją Krzyża i Komunią św., po niej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego po nabożeństwie śpiewamy Gorzkie Żale, adoracja Pana Jezusa w grobie i adoracja Krzyża o 22.00. Ofiary składane przy adoracji Krzyża są przeznaczone na Grób Pański w Jerozolimie. Strażaków zapraszam do podjęcia straży przy grobie Pańskim. Obowiązuje post ścisły (ilościowy i jakościowy).
  • Wielka Sobota: dzień, w którym Kościół trwa przy grobie Pańskim, rozważa mękę i śmierć Chrystusa, Jego zstąpienie do otchłani, a także oczekuje na Jego Zmartwychwstanie. W tym dniu nie odprawia się od Eucharystii. Zwyczajowo zachowujemy post. W domach zadbajmy o ciszę i poważny charakter tego dnia. Poświęcenie pokarmów według proponowanego porządku:(od 9.00 do 11.30)

9.00 – od Dariusza Kozyry do Zygmunta Siuty.

9.30 – od Andrzeja Żeglenia do Wiesława Gromali.

10.00 – od Grażyny Niemasik do Ryszarda Janowca.

10.30 – Od Czesława Pajdzika do Zbigniewa Kity.

11.00 – Od Andrzeja Michniaka do Stefana Hojsaka.

11.30 – Od Zenona Bugajskiego do Andrzeja Kuli.

12.00 – Zdynia.

W adoracji Róż proponuję podzielić róże na części oraz zaangażować członków rodzin.

12.00 – Róża Zwiastowania NMP – Marii Kita.

13.00 – Róża Ofiarowania NMP –Maria Siuta.

14.00 – Róża kobiet ze Zdyni.

15.00 – Róża MB Wniebowziętej – Bożeny Janowiec.

16.00 – Róża św. Michała – Władysława Gromali.

 

 • Liturgia Wigilii Paschalnej godz. 19.30. z poświęceniem ognia, Liturgią słowa, poświęceniem wody i odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych (przynosimy świece) i Eucharystią. Po nabożeństwie chwila adoracji.
 • Niedziela Zmartwychwstania: Rezurekcja o godz. 6.00 z procesją eucharystyczną, Na procesję rezurekcyjną proszę przygotować obrazy, feretrony i berła, w Zdyni – Msza św. z procesją o godz. 8.00, suma o godz. 10.30.
 • Poniedziałek Wielkanocny: Msze św. w porządku niedzielnym.
 1. Serdecznie dziękuję rodzinom Pawełczaków i Grybosiów za przygotowanie palm i opiekę nad świątynią, zapraszam do przygotowania dekoracji na Wielki Tydzień rodziny Bugajskich, Wójciów i Hojsaków i Janowców.
 2. Zachęcam do zakupienia i czytania prasy katolickiej, oraz stałej lektury Pisma Świętego.
 3. Związek małżeński zamierzają zawrzeć: Dominik Smołkowicz, s. Mariana i Renaty, zam. Smerekowiec i Natalia Kożuch, c. Eugeniusza i Jolanty, zam. Śnietnica, zap. I
 4. Intencje mszalne:

Poniedziałek 11 IV

18.00

Za parafian

Wtorek 12 IV

6.30

 + Józefa Kuczaj – od uczestników pogrzebu

Środa 13 IV

18.00

 + Józefa Kuczaj – od uczestników pogrzebu

 Czwartek 14 IV

18.00

Dziękczynna za dar Eucharystii i kapłaństwa.

Sobota 16 IV

19.30

 + Edward Łukasik – od uczestników pogrzebu.

Niedziela ZMARTWYCHWSTANIA 17 IV

6.00

Za parafian

8.00 Zdynia

 + Kazimierz Olejarz – 23 r. śm., i Jego zmarli rodzice i rodzeństwo.

10.30

Dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie, bł Boże dla pewnej rodziny.

Poniedziałek WIELKANOCNY

18 IV

7.00

 + Julia Kozyra – od uczestników pogrzebu.

8.30 Zdynia

 + Roman Królczyk – 4 r. śm.

10.30

Chrzcielna