1. Dzisiaj drugi dzień świąt w oktawie Wielkanocy – Poniedziałek Wielkanocny – Msze św. w porządku niedzielnym, składka na uczelnie katolickie.
 2. W tym tygodniu:
  • Msze św. codziennie o godz. 18.00, jedynie w czwartek rano o godz. 6.30. codziennie Nowenna do Bożego Miłosierdzia przed świętem Bożego Miłosierdzia.
  • We wtorek i środę po Mszy św. wieczornej próba przed I komunią św.
  • W piątek zapraszam na Mszę św. i katechezę kandydatów do sakramentu bierzmowania.
  • Najbliższa, 2 niedziela Wielkanocna – Niedziela Miłosierdzia Bożego, po sumie Koronka do Bożego Miłosierdzia. Rozpocznie się Tydzień Miłosierdzia. Składajmy w świątyni skarbonki z jałmużną wielkopostną, wypominki zmarłych przed Mszą poranną, składka na Caritas Diecezji Rzeszowskiej.
 3. Dziękuję za przygotowanie Ciemnicy i Bożego Grobu rodzinom Wójcio Anny i Marceliny, Bugajskiego Zenona i Ryszarda Hojsak Stefana i Marka i Janowców. Kwiaty do Bożego Grobu w części z ofiar składanych przy sprzątaniu świątyni w zimie. Bóg zapłać. Proszę o opiekę nad świątynią kolejną rodzinę z kolejki.
 4. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w liturgię Wielkiego Tygodnia, Chórowi Michael, Strażakom, Ministrantom oraz trwającym na adoracji w wyznaczonych porach. Bóg zapłać.
 5. Zachęcam do zakupienia i czytania prasy katolickiej i stałej lektury Pisma św.
 6. Związek małżeński zamierzają zawrzeć: Dominik Smołkowicz, s. Mariana i Renaty, zam. Smerekowiec i Natalia Kożuch, c. Eugeniusza i Jolanty, zam. Śnietnica, zap. II.
 7. Na zebraniu Rady Parafialnej w dniu 3 IV 2022 r. zapadła decyzja o wykonaniu kostki brukowej na ścieżce procesyjnej wokół świątyni. Jako parafia posiadamy w tej chwili pewne środki na materiał. Co do prac wykonawczych postanowiliśmy, że spróbujemy wykonać je we własnym zakresie, bo nie brakuję u nas ludzi, którzy wiele potrafią, potrzeba jedynie zaplanować prace, skoordynować, dlatego proszę o rozmowy na ten temat i zgłaszanie możliwości, co do prac ziemnych, układania krawężnika lub podsypki. Potrzebne są jednak środki i na te prace i na kolejne, (renowacja ścian zakrystii i św. Włodzimierza, renowacja Krzyży, parking dla niepełnosprawnych przy drodze), dlatego po uzgodnieniu z Radą Parafialną proszę o ofiary w kwocie 200 zł od rodziny. Można je składać na tacę lub bezpośrednio na konto parafii. Proszę szczególnie chorych i starszych o modlitwę, w intencji parafii i zaplanowanych działań.
 8. Intencje mszalne:

Wtorek 19 IV

18.00

 + Julia Kozyra – od uczestników pogrzebu.

Środa 20 IV

18.00

 + Anna Gromala – 8 r. śm.

Czwartek 21 IV

6.30

 + Franciszka Piątek – od uczestników pogrzebu

Piątek 22 IV

18.00

 + Franciszka Piątek – od uczestników pogrzebu

Sobota 23 IV

14.00

Chrzcielna

18.00

 + Aleksandra Gaweł – od uczestników pogrzebu.

Niedziela 24 IV

7.00

W 40 rocznicę ślubu Heleny i Stanisława – dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie, bł. Boże i opiekę MB.

8.30 Zdynia

 + Piotr Sikora – 32 r. śm.

10.30

 + Zofia Tomaszkiewicz – 15 r. śm.