1. Dzisiaj niedziela w oktawie Narodzenia Pańskiego – święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Wypominki zmarłych przed Mszą poranną.
 2. Przypominam o stosowaniu zasad bezpieczeństwa w związku z pandemią. Komunie św. przyjmujemy na rękę.
 3. W tym tygodniu:
 • Msze św. o godz. 17.00 jedynie w środę rano o 7.00. w czwartek ostatni dzień 2020 roku, Msza św. na zakończenie Starego Roku o godz. 15.00, za udział w tym nabożeństwie można zyskać odpust zupełny.
 • W poniedziałek święto św. Młodzianków.
 • W piątek Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – Nowy Rok, dzień modlitwy o pokój na świecie, Msze św. w porządku niedzielnym, nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych, pierwszy piątek miesiąca.
 • Pierwsza sobota miesiąca – od 8.00 odwiedzę chorych po domach.
 • Za tydzień 2 niedziela po Narodzeniu Pańskim – pierwsza niedziela miesiąca, adoracja Najświętszego Sakramentu, przed sumą wypominki zmarłych, po sumie zmiana tajemnic różańcowych
 1. Serdecznie dziękuję za przygotowanie szopki p. Bożenie i Ryszardowi Janowiec oraz za świąteczny wystrój świątyni rodzinie Waszczyszaków i Łukasików – Bóg zapłać, od czwartku zapraszam do opieki nad świątynią kolejną rodzinę (Przypominam zimą o odśnieżaniu w tygodniu).
 2. Zachęcam do zakupienia i czytania prasy katolickiej, oraz do stałej lektury Pisma św.
 3. W tym roku nie będzie wizyty duszpasterskiej. Na stoliku z prasą są wyłożone broszury kolędowe, po jednej dla rodziny, a w niej obrzęd błogosławieństwa domu przez głowę rodziny. W niedzielę Świętej Rodziny i święto Trzech Króli odmówię od ołtarza modlitwę błogosławieństwa kolędowego, a będący na Mszy św. po powrocie do domu pokropią swoje domostwa wodą święconą i odmówią modlitwy zaproponowane w broszurze.
 4. Intencje mszalne:

Poniedziałek 28 XII

17.00

 + Jan Gumulak – 7 dzień po śmierci

Wtorek 29 XII

17.00

 + Maria Pajdzik – 2 r. śm., Władysław Pajdzik – od syna Czesława z rodziną

Środa 30 XII

7.00

 + Franciszek Kita – od żony Ludwiki Kita

Czwartek 31 XII

15.00

Dziękczynno – przebłagalna na zakończenie Starego Roku.

Piątek 1 I
NOWY ROK

7.00

Za parafian

8.30 Zdynia

 + Marian Nowak – od Katarzyny Gbur z rodziną

10.30

Dziękczynna za Stary Rok, z prośbą o zdrowie, bł. Boże i opiekę MB na Nowy Rok dla rodziny Bogu wiadomej

Sobota 2 I

17.00

W intencji s. Elżbiety o zdrowie, bł Boże i opiekę MB

Niedziela 3 I

7.00

 + Ks. Stanisław Kopeć

8.30 Zdynia

 + Beata Sowa – od rodziny Sowów

10.30

Za parafian