1. Dzisiaj uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, pierwsza niedziela miesiąca, adoracja Najświętszego Sakramentu, zmiana tajemnic różańcowych, wypominki zmarłych przed sumą, składka na cele diecezjalne.
 2. W tym tygodniu:
  • Msze św. codziennie o godz. 18.00, we wtorek o godz. 6.30. Po Mszy św. Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa, zachęcam do prywatnego odmawiania.
  • Pierwszy czwartek i piątek miesiąca
  • W czwartek modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne, i za kapłanów.
  • W piątek od godz. 8.00 odwiedzę chorych w domach z posługą sakramentalną. Po południu spowiedź od 17.15, o godz. 18.00 Msza św. wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa, potem wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszam do praktyki pierwszych piątków miesiąca dzieci po I Komunii św. i kandydatów do sakramentu bierzmowania oraz ich bliskich.
  • Za uroczystość Zesłania Ducha Świętego – Zielone Świątki – zakończenie Okresu Wielkanocnego, po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa
 3. Dziękuję rodzinie z kolejki za opiekę nad świątynią i ofiarę, od piątku proszę o następną rodzinę z kolejki. Proszę o ofiarę na koszenie 30 zł od rodziny w kopercie na tacę. Bóg zapłać.
 4. Dzieci komunijne wraz z rodzicami udają się na pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej i Wadowic – dom Jana Pawła II (15 czerwca – sobota, około 50 zł), są jeszcze wolne miejsca, proszę zapisywać się.
 5. Parafia w Uściu Gorlickim organizuje 8 – dniową pielgrzymkę na Białoruś – śladami św. Andrzeja Boboli i wielkich Polaków w sierpniu oraz we wrześniu do Ziemi świętej, szczegóły na plakatach w parafii.
 6. Zachęcam do zakupienia i czytania prasy katolickiej: Niedziela, Źródło, Ola i Jaś.
 7. Intencje mszalne:
Poniedziałek 3 VI 18.00  + Tadeusz Siwek – 5 r. śm.
Wtorek 4 VI 6.30 Za parafian
Środa 5 VI 18.00  + Barbara Łukasik – od Kuzyna Jana Sikory z rodziną z Brzeznej.
Czwartek 6 VI 18.00  + Katarzyna Fryzowicz – 4 r. śm., Franciszek Fryzowicz
Piątek 7 VI 18.00  + Barbara Łukasik – od kuzynki Heleny z rodziną z Juraszowej.
Sobota 8 VI 18.00  + Barbara Łukasik – od kuzyna Jana Fryzowicza z rodziną.
Niedziela 9 VI Zesłanie Ducha Świętego 7.00 Za parafian
8.30 Zdynia W intencji Zofii i Zbigniewa w 25 rocznicę ślubu – dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie, bł. Boże i opiekę M B na dalsze lata małżeństwa.
10.30  + Stefania, Antoni Warzecha