Ogłoszenia Zesłanie Ducha Świętego (20 V 2018 r.)

 1. Dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, Zielone Świątki na sumie Rocznica I Komunii św. dla dzieci z klasy czwartej, po sumie nabożeństwo majowe – wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania Loretańska do Matki Bożej, składka na katolickie radio VIA z Rzeszowa; Dzień Seniora: po sumie przejazd do Świetlicy Wiejskiej (Remiza) i cd. zgodnie z zaproszeniami, które otrzymali zaproszeni Seniorzy, dojazd z kościoła i odwóz do domu zapewniony. Dzisiaj kończy się Okres Wielkanocny, i rozpoczyna się Okres Zwykły w liturgii,
 2. W tym tygodniu:
  • Msze św. od poniedziałku, godz. o 18.00 w sobotę o godz. 7.00.
  • W poniedziałek (21 Maja) Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, zwyczajowo powstrzymujemy się od pracy, chyba, że istnieje konieczność ważnych prac przy gospodarstwie, Msza św. i majówka w Zdyni o godz. 17.00.
  • W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
  • W piątek pielgrzymka dzieci pierwszokomunijnych i rodziców do Krakowa – Łagiewnik, a potem do Zatorlandu, koszt w sumie około 70, są wolne miejsca można się zapisać jeszcze dziś, w piątek nie będzie Mszy św. w parafii.
  • Zachęcam do udziału w nabożeństwach majowych, dzieci, młodzież, także kandydatów do sakramentu bierzmowania, a szczególnie tych, którzy jeszcze nie byli na majówce w tym roku.
 • Za tydzień Uroczystość Trójcy Świętej, po sumie nabożeństwo majowe – wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania Loretańska do Matki Bożej.
 • Stowarzyszenie Wspólnota Beskidzka działające w Smerekowcu zaprasza na Majówki przy kapliczkach, w wyznaczone dni o godz. 19.00

26 maja (sobota) – przy kapliczce Matki Boże koło p. Bugajskich.

 1. Dziękuję rodzinom dzieci rocznicowych za opiekę nad kościołem, koszenie, dekoracje umajenie kościoła i plebanii i proszę o podjęcie tej posługi przez następną rodzinę z kolejki.
 2. Dziękuję za dar na kościół rodzicom dzieci od I Komunii (600) i rocznicowym (200), zakupiłem mikrofon bezprzewodowy. Bóg zapłać! Dziękuję za ofiary na dzwony i na koszenie cmentarza. A może by tak na 200 – lecie świątyni, jako wotum złożyć duchowe dary?
 3. Zachęcam do zakupienia i czytania prasy katolickiej: Niedziela, Źródło, Droga, Ola i Jaś.
 4. Za półtora tygodnia w następny czwartek – 31 maja, Uroczystość Bożego Ciała, proszę o przygotowanie czterech ołtarzy w górę Smerekowca – w kierunku Zdyni:

I Ołtarz: koło p. Marka Hojsaka przygotowują: Siwek Leszek, Siwek Kazimierz, Konstanty Janusz, Karbownik Jacek, Pociecha Edward, Szymczyk Janusz, Łabowski Stefan, Gemza Krzysztof, Kula Zofia,

II Ołtarz: koło p. Bugajskich (i tam zawrócimy), Michniak Andrzej, Kmak Wacław, Niedośpiał Tomasz, Trojanowicz Mateusz, Hojsak Sebastian, Hojsak Stefan, Wójcio Stefan, Gryboś Zbigniew, Pawełczak Jan,

III Ołtarz: koło p. Cebulów przygotowują: Maciuszek Stanisław, Łukasik Janusz, Waszczyszak Helena, Piątek Renata, Kita Zbigniew, Makowiec Kazimierz, Matała Tomasz, Stępień Wacław,

IV Ołtarz: koło Kościoła lub plebani: Piątek Paweł, Pierzga Leszek, Świątek Dariusz, Kita Zdzisław, Stępień Zbigniew, Mikulski Arkadiusz, Edward, Bielski Rafał, Warzecha Jan, (gospodarze są pominięci!)

 1. Intencje mszalne:
Poniedziałek 21 V 17.00 Zdynia  + Ks. Franciszek Podolski
18.00  + Bronisław
Wtorek 22 V 18.00  + Bronisław
Środa 23 V 18.00  + Janina Siwek – od rodziny Grybosiów i Stanisława Tomaszkiewicza
Czwartek 24 V 18.00  + Janina Siwek – od Rady Parafialnej ze Smerekowca
Piątek 25 V W int. Dzieci i rodziców (pielgrzymka)
Sobota 26 V 7.00  + Janina Siwek – od Agaty Bieniek z Podegrodzia i Mari Mesor z Łodzi
Ślub 14.00
Niedziela 27 V 7.00 Za parafian
8.30 Zdynia  + Roman Królczyk – od Bogumiły i Krzysztofa Gemza
10.30 W int Krzysztofa, który przyjmie sakrament chrztu.