1. Dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, wypominki zmarłych przed suma, rano przed Mszą śpiewamy Litanię do Matki Bożej, po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania do Matki Bożej.
 2. W kościołach i innych miejscach sprawowania kultu religijnego zniesiony został limit osób, zachowany został obowiązek zasłaniania ust i nosa przez uczestników z wyjątkiem sprawujących liturgię. Osoby uczestniczące na otwartej przestrzeni są zwolnione z obowiązku zasłaniania ust i nosa pod warunkiem zachowania 2 metrów dystansu od kolejnej osoby. Z dniem 6 czerwca 2020 r. zostaje odwołana dyspensa od obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej w niedziele i święta nakazane. Zniesienie limitu liczby uczestników dotyczy również uroczystości pogrzebowych. W kondukcie pogrzebowym może brać udział do 150 osób, które zwolnione są z zasłaniania ust i nosa, o ile zachowają 2-metrowy dystans od innych. Jeśli nie są w stanie zachować takiego dystansu mają nadal obowiązek zasłonienia ust i nosa.
 3. W tym tygodniu:
  • Msze św. codziennie o godz. 18.00, jedynie w środę rano o godz. 7.00, rozpoczyna się miesiąc czerwiec – codziennie odmawiamy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  • W liturgii Kościoła w poniedziałek święto NMP Matki Kościoła – Dzień Dziecka, Msza św. w Zdyni o godz. 16.30, we wtorek w naszej diecezji święto rocznicy poświęcenia kościoła katedralnego, w środę wsp. Św. Karola Lwangi i towarzyszy męczenników, czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, w piątek wsp. Św. Bonifacego BM.
  • We wtorek zapraszam dzieci przed I komunią św. z rodzicami na kolejną katechezę.
  • Pierwszy czwartek i piątek miesiąca
  • W czwartek modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne, i za kapłanów.
  • W piątek od godz. 8.00 mogę odwiedzić chorych w domach z posługą sakramentalną – proszę o zgłoszenie. Po południu spowiedź od 17.15, o godz. 18.00 Msza św. wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa, potem wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  • W sobotę o godz. 18.00 Msza św. o Niepokalanym Sercu NM Panny i Litania do Matki Bożej. 
  • Za tydzień Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, pierwsza niedziela miesiąca, adoracja Najświętszego Sakramentu – litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa, zmiana tajemnic różańcowych, – kto nie może przyjść niech poda tajemnicę do kościoła innemu członkowi róży, wypominki zmarłych przed sumą, składka na cele diecezjalne.
 4. Dziękuję rodzinom z Regietowa opiekę nad świątynią i koszenie trawy. Bóg zapłać. Proszę o opiekę nad świątynią następną rodzinę z Regietowa. Dziękuje za pierwsze ofiary na utrzymanie cmentarza i prace przy parafii. Bóg zapłać.
 5. Zachęcam do zakupienia i czytania prasy katolickiej: Niedziela i Apostolstwo Chorych, oraz do stałej lektury Pisma św.
 6. Związek małżeński zamierzają zawrzeć: Radosław Krok, s. Tadeusza i Janiny, zam. Wawrzka i Angelika Pyrdoł, c. Wiesława i Agaty, zam. Smerekowiec zap. 3.
 7. Intencje mszalne:

Poniedziałek 1 VI NMP Matki Kościoła

16.30 Zdynia

 + Maria Pasek

18.00

 + Józef Maciuszek – z int przyjaciół

Wtorek 2 VI

18.00

 + Maria Pajdzik – od prawnuka Maksymiliana i prawnuka Mateusza.

Środa 3 VI

7.00

W intencji całej rodziny – dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie, bł. Boże i opiekę MB.

Czwartek 4 VI

18.00

 + Maria Pajdzik – od kuzyna Stanisława z rodziną z Dzianisza.

Piątek 5 VI

18.00

 + Edward Łukasik – od chrześnicy Anny z rodziną

Sobota 6 VI

18.00

 + Edward Łukasik – od chrześniaka Mariusza z żoną i dziećmi.

Niedziela 7 VI

7.00

Za parafian

8.30 Zdynia

 + Tadeusz Ossoliński

10.30

 + Maria Pupczyk – 15 r. śm. Teodor Pupczyk