1. Dzisiaj 6 niedziela wielkanocna, ostatnia miesiąca, wypominki zmarłych przed sumą, rano śpiewamy Litanię do Matki Bożej, Parafialny Zespół Caritas po Mszach rozprowadza cegiełki na wakacyjny odpoczynek dzieci z Ukrainy po 5 zł.
 2. W tym tygodniu:
  • Msze św. codziennie o godz. 18.00, w środę o godz. 6.30,
  • Dni Krzyżowe – modlimy się o odpowiednią pogodę, urodzaje i błogosławieństwo Boże w pracy – w poniedziałek i wtorek procesja do krzyża na skrzyżowaniu z Litanią do Wszystkich Świętych i majówką, w środę Msza św. rano, majówka nabożeństwo o urodzaje przy kaplice w Zdyni.
  • W piątek święto Narodzenia NMP, o godz. 17.00 próba scholii dziecięcej, na nabożeństwo zapraszam młodzież klasy 7 SP, kandydatów do sakramentu bierzmowania.
  • Kończy się miesiąc maj – codziennie po Mszy św. śpiewamy litanię do Matki Bożej – litanię loretańską, kto jeszcze nie był na majówce to serdecznie zapraszam. Stowarzyszenie Wspólnota Beskidzka działające w Smerekowcu zaprasza na Majówki przy kapliczkach, w środy o godz. 19.00 w te dni Msza św. rano o godz. 6.30.

29 maja (środa) – w Zdyni przy kapliczce maryjnej na posesji p. Marii Olejarz ( koło Leśniczego),

 • Pierwsza sobota Msza św. o Niepokalanym Sercu NM Panny i Litania do Matki Bożej. Dzień dziecka, Serdecznie zapraszam na Mszę św. o godz. 18.00. W Gorlicach na stadionie GKS Glinik Gorlice piknik rodzinny od 12.00 Dochód na leczenie i rehabilitację chorych dzieci. Szczegóły na plakatach i internecie.
 • Za tydzień uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, pierwsza niedziela miesiąca, adoracja Najświętszego Sakramentu, zmiana tajemnic różańcowych, wypominki zmarłych przed sumą, składka na cele diecezjalne.
 1. Dziękuję rodzinie z kolejki za opiekę nad świątynią, od piątku proszę o następną rodzinę z kolejki. Proszę o ofiarę na koszenie 30 zł od rodziny w kopercie na tacę. Bóg zapłać.
 2. Dzieci komunijne wraz z rodzicami udadzą się na pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej i Wadowic – dom Jana Pawła II (15 czerwca – sobota, około 50 zł), proszę zapisywać się u mnie bezwzględnie w tym tygodniu.
 3. Zachęcam do zakupienia i czytania prasy katolickiej: Niedziela, Źródło, Ola i Jaś.
 4. Intencje mszalne:
Poniedziałek 27 V 18.00  + Józefa Kuczaj – od córki z mężem.
Wtorek 28 V 18.00 Za parafian z niedzieli
Środa 29 V 6.30  + Barbara Łukasik – od Zofii i Juliana Ogorzałek z Łazów Biegonickich.
Czwartek 30 V 18.00  + Barbara Łukasik – od Bogumiły Pasiut z rodziną z Niskowej.
Piątek 31 V 18.00  + Franciszka Piątek – 30 dzień po śmierci
Sobota 1 VI 18.00  + Barbara Łukasik – od bratowej Marii z rodziną
Niedziela 2 VI 7.00  + Eufenia, Kazimierz Jawor, Maria, Franciszek Pociecha
8.30 Zdynia Za parafian
10.30  + Tomasz Pyrdoł – 8 r. śm., + Katarzyna Pyrdoł