1. Dzisiaj uroczystość Zesłania Ducha Świętego – Zielone Świątki – zakończenie Okresu Wielkanocnego, po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 2. W tym tygodniu:
  • Msze św. codziennie o godz. 18.00, we wtorek i czwartek o godz. 6.30. w sobotę poza parafią – na pielgrzymce. Codziennie Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa, zachęcam do prywatnego odmawiania.
  • W poniedziałek święto NMP Matki Kościoła, we wtorek wsp. Św. Barnaby Ap., w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana i św. Antoniego z Padwy, w piątek bł Michała Kozala – na Mszę zapraszam kandydatów do sakramentu bierzmowania, po nabożeństwie katecheza.
  • Za tydzień Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 3. Dziękuję rodzinie z kolejki za opiekę nad świątynią, od piątku proszę o następną rodzinę z kolejki. Proszę o ofiarę na koszenie 30 zł od rodziny w kopercie na tacę. Bóg zapłać.
 4. Dzieci komunijne wraz z rodzicami udają się na pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej i Wadowic – dom Jana Pawła II (15 czerwca – sobota, około 50 zł), wyjazd rano o godz. 5.00 przy kościele, powrót około 20.00, dzieci zabierają stroje komunijne. Nie będzie w parafii Mszy św.
 5. Związek małżeński zamierzają zawrzeć: Norbert Matała zamieszkały w Smerekowcu i Gabriela Święs zamieszkała w Brunarach. Zapowiedź I.
 6. Zachęcam do zakupienia i czytania prasy katolickiej: Niedziela, Źródło, Ola i Jaś.
 7. Do przygotowania ołtarzy na Boże Ciało proszę w tym roku (ciąg dalszy kolejki rodzin od góry):
 • I Ołtarz: (Przy krzyżu na posesji p. Michniaka.) Cetnarowski Paweł, Pajdzik Czesław, Tylka Krystyna, Janowiec Ryszard, Lisowicz Helena.
 • II ołtarz: (Przy krzyżu na posesji p. Mikulskich.) Maciuszek Grzegorz, Hadalski Mirosław, Pajdzik Stanisław, Kaniszczak Andrzej, Karlak Mirosław.
 • III Ołtarz: (Na posesji p. Waszczyszaków.) Peregrym Marta, Pyrdoł Leszek, Pyrdoł Wiesław, Gromala Przemysław, Gromala Jan.
 • IV Ołtarz: (Na posesji p. Stępniów.)Fryzowicz Maciej, Totoś Arkadiusz, Fryzowicz Stanisław, Maciuszek Kazimierz, Maciuszek Łukasz.
 1. Intencje mszalne:
Poniedziałek 10 VI Matki Kościoła 16.30 Zdynia  + Ks. Henryk Zachara
18.00  + Barbara Łukasik – od kuzynki Marii Dora z rodziną z Olszanki.
Wtorek 11 VI 6.30 W int. chorych z naszej parafii.
Środa 12 VI 18.00  + Barbara Łukasik – od kuzyna Czesława z rodziną.
Czwartek 13 VI 6.30  + Barbara Łukasik – od kuzynów Jolanty i Janusza.
Piątek 14 VI 18.00  + Barbara Łukasik – od cioci Ireny Łukasik.
Sobota 15 VI Pielgrzymka W int uczestników pielgrzymki.
Niedziela 16 VI Trójcy Świętej 7.00 Za parafian.
8.30 Zdynia  + Piotr Waszczyszak – od wnuczki Anny Wszołek z rodziną.
10.30  + Anna Józef Maciuszek, Maria Matała, Władysław Pajdzik