1. Dzisiaj 2 niedziela Wielkanocna – Niedziela Miłosierdzia Bożego, po sumie Koronka do Bożego Miłosierdzia. Rozpocznie się Tydzień Miłosierdzia. Składajmy w świątyni skarbonki z jałmużną wielkopostną, wypominki zmarłych przed Mszą poranną, składka na Caritas Diecezji Rzeszowskiej.
 2. W tym tygodniu:
  • Msze św. codziennie o godz. 18.00, jedynie w poniedziałek i środę rano o godz. 6.30.
  • W liturgii Kościoła w poniedziałek święto św. Marka, Ewangelisty, we wtorek uroczystość św. Wojciecha BM, patrona Polski, w piątek święto św. Katarzyny ze Sieny, patronki Europy.
  • We wtorek o godz. 16.45 próba przed I komunią św.
  • W czwartek o godz. 17.00 I spowiedź dzieci z klasy trzeciej i ich rodziców i chrzestnych.
  • W piątek zapraszam na Mszę św. i katechezę kandydatów do sakramentu bierzmowania.
  • Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca, rozpoczyna się miesiąc maj, wypominki zmarłych przed sumą, po sumie zmiana tajemnic różańcowych i majówka, składka na cele diecezjalne. W Zdyni Majówka przed Mszą św. W naszej parafii na sumie I Komunia św. dla dzieci z klasy trzeciej SP.
 3. Dziękuję rodzinie z kolejki za opiekę nad świątynią i ofiarę, Bóg zapłać. Kolej na rodziców dzieci komunijnych, a następnie rodzice dzieci rocznicowych.
 4. W związku ze zbliżającym się sezonem koszenia traw przy kościele proszę i przypominam, że wyznaczona rodzina w ciągu tygodnia powinna wykosić trawę, w przypadku niepogody lub podsychania trawy, koszenie można odłożyć w porozumieniu z następną rodziną. Przy zamiataniu świątyni należy zadbać, aby nie unosił się kurz (zamiatamy delikatnie). Należy zmyć nawę, prezbiterium (za ikonostasem) i zakrystię, a także ogólnodostępną ubikację przy plebani. W ubikacji jest dostępny podstawowy sprzęt do sprzątania, także odkurzacz. Należy także posprzątać ubikację. Nie wolno na mokro czyścić ikon, ikonostasu i polichromii ścian. Wszelkie puste wazony i donice przechowujemy w magazynku w budynku domu przedpogrzebowego, gdzie jest także dostępna kosiarka. Elementy dekoracji przechowujemy na strychu tegoż budynku domu przedpogrzebowego. Kwiaty możemy zakupić w porozumieniu z następną rodziną na dwa tygodnie, trzeba jednak pamiętać o dolewaniu do wazonów. Zwyczajowo nowożeńcy przed ślubem sprzątają i dekorują świątynię, podobnie rodzice dzieci przed I komunią św. i rocznicą komunii. Za tydzień podam porządek koszenia cmentarza i parkingów.
 5. W poniedziałek o godz. 19.00 w salce na plebanii zebranie Stowarzyszenia Wspólnota Beskidzka „Lilia Złotogłów”, dziękuję działaczkom za sobotnie sprzątanie rowów i poboczy przy drodze, przy okazji zwracajmy uwagę na czystość przy własnych posesjach i dbajmy o czystość środowiska.
 6. Zachęcam do zakupienia i czytania prasy katolickiej i stałej lektury Pisma św.
 7. Związek małżeński zamierzają zawrzeć: Dominik Smołkowicz, s. Mariana i Renaty, zam. Smerekowiec i Natalia Kożuch, c. Eugeniusza i Jolanty, zam. Śnietnica, zap. III.
 8. Intencje mszalne:

 

 

Poniedziałek 25 IV

6.30

Za parafian

Wtorek 26 IV

18.00

 + Józefa Kuczaj – od uczestników pogrzebu

Środa 27 IV

6.30

 + Halina, Wiesław Karbownik

Czwartek 28 IV

18.00

 + Józefa Kuczaj – od uczestników pogrzebu

Piątek 29 IV

18.00

 + Aleksandra Gaweł – od uczestników pogrzebu.

Sobota 30 IV

18.00

 + Aleksandra Gaweł – od uczestników pogrzebu.

Niedziela 1 V

7.00

Za parafian

8.30 Zdynia

 + Bronisław Dwojak – 30 r. śm., Stanisława Dwojak.

10.30

I Komunia