1. Dzisiaj 5 niedziela Wielkanocna, druga niedziela miesiąca, wypominki zmarłych przed Mszą poranną.
 2. Starajmy się przestrzegać zarządzeń władz państwowych i sanitarnych, co do zgromadzeń – 1 osoba na 15 m2 osób na nabożeństwie. U nas to 13 osób, pierwszeństwo ma rodzina z intencji mszalnej. Korzystając z dyspensy od udziału we Mszy św. uczestniczmy w nabożeństwie transmitowanym przez media zachowując nastrój i atmosferę modlitwy, co staje się dla wielu czymś oczywistym.
 3. W tym tygodniu:
  • Msze św. codziennie o godz. 18.00, codziennie możliwość spowiedzi przed Mszą św. z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.
  • W liturgii Kościoła w środę, 13 maja, wspominamy Matkę Bożą Fatimską oraz 39 rocznicę zamachu na św. Jana Pawła II, w czwartek, 14 maja, Świętego Macieja Apostoła, w sobotę, 16 maja, święto Świętego Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika patrona Polski.
  • We wtorek na majówkę zapraszam rodziców i dzieci z klasy trzeciej, po nabożeństwie katecheza, I Komunia została zaplanowana na sobotę 4 lipca.
  • Trzeci piątek miesiąca po Mszy św., Koronka do Bożego Miłosierdzia.
  • Za tydzień w 6 niedziela Wielkanocna, trzecia niedziela miesiąca, wypominki zmarłych przed suma,
 4. Dziękuję rodzinie z kolejki za opiekę nad świątynią, koszenie trawy i ofiarę. Bóg zapłać. Proszę o opiekę nad świątynią kolejną rodzinę z kolejki. (Dyżur od piątku do piątku – czasem koszenie trzeba będzie ze względu na pogodę przenieść na po niedzieli).
 5. Zachęcam do zakupienia i czytania prasy katolickiej: Niedziela i Apostolstwo Chorych, oraz do stałej lektury Pisma św.
 6. W najbliższy m czasie planuję podjąć następujące prace przy świątyni:
 • Modernizacja oświetlenia w świątyni polegająca najpierw na winianie kilku zamurowanych gniazd i wyłączników, oraz wymianę reflektorów na nowe i bardziej oszczędne.
 • Prace konserwatorskie przy polichromii na ścianie południowej, w prezbiterium i zakrystii świątyni polegające na usunięciu zagrzybionych warstw i nałożeniu nowego tynku i polichromii na ścianie świątyni.
 • Prace blacharskie – naprawa cieknących rynien i uszkodzenia dachu nad prezbiterium, gdzie pojawił się przeciek.
 • Na ostatnim zebraniu Rady Parafialne prace te zostały aprobatę oraz Rada zaakceptowała propozycję zbiórki środków od każdej rodziny na te prace w wysokości 200 zł w roku 2020. Przyjęta została również propozycja KGW o koszeniu cmentarza, utrzymujemy roczną składkę w wysokości 30 zł od numeru na utrzymanie cmentarza parafialnego. Wpłaty można dokonywać na tacę lub na konto parafialne (nr na stronie parafii https://parafiasmerekowiec.pl/
 1. Intencje mszalne:

Poniedziałek 11 V

18.00

 + Janusz Kaczorowski

Wtorek 12 V

18.00

 + Piotr Waszczyszak – od Zarządu i Druhów OSP Gładyszów

Środa 13 V

18.00

W intencji całej rodziny – dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie, bł. Boże i opiekę MB

Czwartek 14 V

18.00

 + Piotr Waszczyszak – od Druhów OSP Smerekowiec

Piątek 15 V

18.00

 + Zofia – 4 r. śm.

Sobota 16 V

15.00

Chrzcielna

18.00

 + Piotr Waszczyszak –od Stowarzyszenia Wspólnota Beskidzka „Lilia Złotogłów” ze Smerekowca

Niedziela 17 V

7.00

 + Władysława

8.30 Zdynia

 + Piotr Waszczyszak – od Krystyny i Kazimierza Siwek z rodziną

10.30

Za parafian