Drodzy Parafianie i Goście!

Oto dokonało się właśnie misterium naszego odkupienia. Nie ma Go tu, bo zmartwychwstał, jak zapowiedział! Jego grób jest pusty! Chrystus wyszedł z groby, jako Pan życia i śmierci. Teraz wchodzi w naszą codzienność wyjątkowo trudną i smutną, a dla wielu nawet przygnębiającą i rodzącą niepewność. Właśnie w tym trudnym czasie Chrystus przychodzi do nas jak do uczniów w dzień zmartwychwstania, zatrwożonych, pełnych obaw. Mówi: Pokój wam! Zmartwychwstały przemienia ich serca, dodaje odwagi i podnosi na duchu. A odmienione serca skłaniają uczniów do działania i świadectwa. Życzę, więc Wam wszystkim takiego właśnie spotkania z Chrystusem Zmartwychwstałym – spotkania pełnego radości, dumy i odwagi. Nadto niech przeniknie nasze życie zdrowiem, pocieszeniem, radością i pomyślnością; wszelką potrzebną na ten czas łaską. Szczególnie pozdrawiam z życzeniami dzieci i młodzież, których brakuje w świątyni. Bądźcie wytrwali oraz otwarci na Pana Jezusa. Chorym i starszym, a także samotnym na różne sposoby życzę cierpliwego trwania przy Zmartwychwstałym,
a Wszystkim do zobaczenia w świątyni – oby jak najszybciej.

Błogosławionych Świąt Wielkanocnych!

Ks. Grzegorz Żywiec – proboszcz