1. Dzisiaj trzecia Niedziela Wielkanocna, wypominki zmarłych przed sumą. Rozpoczyna się XIII Tydzień Biblijny. W tym roku myśl przewodnią stanowią słowa Pana Jezusa: „Ja jestem chlebem życia. Kto do Mnie przychodzi nie będzie łaknął, a kto we Mnie wierzy nigdy pragnąć nie będzie” (J 6,35). Niedziela biblijna to także Dzień Narodowego Czytania Pisma Świętego.
 2. Starajmy się przestrzegać zasad bezpieczeństwa w związku z pandemią. Uczestnicząc w nabożeństwie transmitowanym przez media starajmy się zachowując nastrój i atmosferę modlitwy. Zachęcam również do udziału we Mszy św. w sobotę wieczorem.
 3. W tym tygodniu:
  • Msze św. codziennie o godz. 18.00, jedynie we wtorek i czwartek rano o godz. 6.30.
  • W poniedziałek zapraszam na Msze św. dzieci przed I komunią św. po nabożeństwie próba uroczystości.
  • W środę Msza św. wotywna o św. Józefie i litania do Świętego oraz modlitwa za Kościół, zapraszam do modlitwy.
  • W piątek Uroczystość św. Wojciecha BM Patrona Polski, nie obowiązuje post piątkowy, zapraszam na Mszę św. i katechezę kandydatów do sakramentu bierzmowania.
  • Za tydzień czwarta Niedziela Wielkanocna, wypominki zmarłych przed sumą, rozpoczyna się Tydzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne.
 4. Dziękuję rodzinie Krystyny Pyrdoł za opiekę nad świątynią i ofiarę, od piątku zapraszam następną rodzinę z kolejki.
 5. Na zebrani Rady Parafialnej zapadła decyzja, ze w tym i prawdopodobnie następnym roku o cmentarz troszczyć się będą i kości trawę, kolejne rodziny naszej parafii – aż do przejścia kolejki. Będzie to kolejka od dołu od nr 1, po kilka rodzin – przeważnie 8. Jeśli w grupie będą rodziny, które z jakiegoś powodu nie będą mogły brać udziału w koszeniu, powinny uczestniczyć w kosztach paliwa, lub znaleźć w dalszej rodzinie zastępcę. Po wykoszeniu będę wyznaczał kolejna grupę. Pierwsza grupa założy zeszyt, w którym trzeba będzie zapisywać pracujących i poniesione koszty. Wskazanym będzie również utrzymanie porządku na parkingu, który wprawdzie jest gminny, ale my od lat kosimy i sprzątamy.
 6. Na cmenatrzu w Zdyni zabieramy tymczasowo wszystkie śmieci do domu  isegregujemy. W tym roku każda rodzina ma obowiązek zadbać o swoje groby i wykosić trawę ww ;obliżu, gdyż nikt nie zgłosił się do koszenia trawy na cmentarzu
 7. Trwa spis powszechny.
 8. Zachęcam do zakupienia i czytania prasy katolickiej i stałej lektury Pisma św.
 9. Intencje mszalne:

Poniedziałek 19 IV

18.00

 + Julia Kozyra – od Mari Dobrzańskiej z córką z Lubomierza

Wtorek 20 IV

6.30

 + Julia Kozyra – od Danuty i Czesława Deć

Środa 21 IV

18.00

 + Franciszka Piątek – od rodziny Wrzechów

Czwartek 22 IV

6.30

 + Franciszka Piątek – od koleżanek i kolegów córki Grażyny

Piątek 23 IV

18.00

 + Józef Maciuszek – od córki Moniki z rodziną

Sobota 24 IV

18.00

 + Leszek Pyrdoł – od bratanicy Sabiny z chłopakiem

Niedziela 25 IV

7.00

Za parafian

8.30 Zdynia

 + Bronisław Dwojak – 29 r. śm., Stanisława Dwojak

10.30

 + Zofia Tomaszkiewicz – 14 r. śm.