1. Dzisiaj rozpoczynamy czas Adwentu, który jest pobożnym i radosnym oczekiwaniem. Razem z Maryją oczekujemy Narodzenia Pana Jezusa oraz Jego powtórnego przyjścia na końcu czasów. To będzie drugi rok realizacji w Kościele w Polsce programu duszpasterskiego na lata 2019-2022, którego hasło brzmi: „Eucharystia daje życie”. Natomiast hasłem roku duszpasterskiego 2020/2021 są słowa „Zgromadzeni na świętej wieczerzy”. Niech to będzie dla nas szczególne zaproszenie i zachęta, abyśmy zgłębiali celebrowanie Eucharystii w naszej wspólnocie parafialnej. Ono przenosi się na celebrowanie obecności Pana Jezusa w naszych domowych Kościołach. Tak dajemy świadectwo swojej wiary kształtowanej przez wspólnotę miłości z Bogiem, który był, który jest i który przychodzi. Adwent to czas szczególnej pracy nad sobą. Zachęcam do podjęcia osobistych wyrzeczeń i umartwień oraz abstynencji, a także uporządkowania swoich spraw, zatrzymania się i głębszej refleksji nad swoim postępowaniem, relacjami. Codziennie możliwość spowiedzi. Przed Mszą św. poranną w niedziele Adwentu śpiewamy godzinki o NP. NMP. Wypominki zmarłych przed sumą
 2. Przypominam o stosowaniu zasad bezpieczeństwa w związku z pandemią. Komunie św. przyjmujemy na rękę.
 3. W tym tygodniu:
 • Msze św. – Roraty – codziennie o godz. 17.00, jeszcze jutro po Mszy św. listopadowe wypominki zmarłych. Zapraszam serdecznie.
 • W liturgii kościoła wspominamy w poniedziałek wsp. św. Andrzeja Ap. w czwartek św. Franciszka Ksawerego, w piątek św. Barbary patronki górników, w niedzielę św. Mikołaja.
 • W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca.
 • W czwartek modlimy się za kapłanów i o powołania kapłańskie i zakonne także z naszej parafii.
 • W piątek od godz. 8.00 odwiedzę chorych w domach z posługą sakramentalną. Po południu spowiedź od 16.15, o godz. 17.00 Msza św. wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa, potem wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 • W sobotę Msza św. o Niepokalanym Sercu NM Panny i litania do Matki Bożej.
 • Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca, adoracja Najświętszego Sakramentu, przed Mszą św. poranną w niedziele adwentu śpiewamy godzinki o NP. NMP. Wypominki zmarłych przed sumą, o sumie zmiana tajemnic różańcowych.
 1. Dziękuję wyznaczonej rodzinie za opiekę nad świątynią i ofiarę na kościół, od piątku zapraszam następną rodzinę z kolejki.
 2. Zachęcam do zakupienia i czytania prasy katolickiej, oraz do stałej lektury Pisma św.
 3. Pobłogosławię opłatki na stół wigilijny, można je będzie nabyć w kościele i w sklepach w Smerekowcu i w Zdyni (tu ofiara dla p. Kościelnego). Do zakupienia także świece Caritas.(mała 5 zł, duża 12 zł). Można także zakupić kalendarze misyjne i z Kard. Wyszyńskim na 2021 r. (ofiara na misje).
 4. Intencje mszalne:

 

 

Poniedziałek 30 XI

17.00

Za zmarłych z rodziny Kowalskich

Wtorek 1 XII

17.00

 + Julian Kita, Bronisława Tarsa, Grażyna Święch

Środa 2 XII

17.00

  + Marian Nowak – 7 dzień po śmierci – od rodziny Królczyków.

Czwartek 3 XII

17.00

 + Zofia, Stanisław Zygadło, Stanisława, Józef Przetacznik, Józef Wąchała.

Piątek 4 XII

17.00

 + Aniela, Władysław Gumulak – 6 r. śm.

Sobota 5 XII

17.00

 + Anna Gromala, Ignacy, Paweł Żołnowski

Niedziela 6 XII

7.00

Za zmarłych z rodziny Kita i Ludwin

8.30 Zdynia

Za parafian

10.30

 + Ks. Tomasz Blicharz