1. Dzisiaj Dziś rozpoczynamy czas Adwentu, który jest pobożnym i radosnym oczekiwaniem. Razem z Maryją oczekujemy Narodzenia Pana Jezusa oraz Jego powtórnego przyjścia na końcu czasów. Ze szczególną uwagą wpatrujmy się w Maryję, która jest najpiękniejszym wzorem adwentowego oczekiwania na przyjście Odkupiciela. Starajmy się naśladować Jej bezgraniczne zawierzenie oraz oddanie Bogu i ludziom. Adwent to czas szczególnej pracy nad sobą. Zachęcam do podjęcia osobistych wyrzeczeń i umartwień oraz abstynencji, a także uporządkowania swoich spraw, zatrzymania się i głębszej refleksji nad swoim postępowaniem, relacjami. Przed Mszą św. poranną w niedziele i w dni powszednie Adwentu śpiewamy godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Wypominki zmarłych w niedziele Adwentu przed sumą. Dziś pierwsza niedziela miesiąca, czytamy list ks. Biskupa, wypominki zmarłych przed sumą, po sumie zmiana tajemnic różańcowych składka na cele diecezjalne, po sumie artyści Opery Narodowej przygotują na sumie oprawę liturgii i po Mszy św. koncert pieśni.
 2. W tym tygodniu:
  • Msza św. Roratnia z rozważaniem adwentowym o godz. 18.00, zapraszam każdego a szczególnie dzieci z lampionami.
  • W liturgii Kościoła we wtorek wsp. Barbary, w środę wsp. Św. Mikołaja, w czwartek wsp. Św. Ambrożego, w piątek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, Msza św. w Zdyni o 16.30 i 18.00 w Smerekowcu i poświęcenie medalików dla dzieci z klasy trzeciej.
  • Pierwszy czwartek miesiąca, modlimy się za kapłanów i o powołania kapłańskie i zakonne, także z naszej parafii.
  • Za tydzień druga niedziela Adwentu. Będziemy przeżywać „Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie”, zbiórka do puszek.
 3. Dziękuję rodzinie z kolejki za opiekę nad świątynią. Od piątku zapraszam następną rodzinę. Proszę rodziny z Regietowa o przygotowanie dekoracji na święta (choinki i szopka).
 4. Intencje mszalne:
Poniedziałek 4 XII 18.00  + Piotr Gromala – 3 r. śm, Antoni, Genowefa Gromala – od brata z rodziną
Wtorek 5 XII  18.00  + Teresa, Mirosław Tomaszkiewicz, Maria, Stanisław Bugajscy – od siostry Jadwigi Jodłowskiej
Środa 6 XII  18.00  + Henryk Cycoń – od Haliny i Józefa Lenard ze Skołyszyna
Czwartek 7 XII  18.00  + Mieczysław Hadalski – od Elżbiety Pajdzik
Piątek 8 XII NIEPOKALANE POCZĘCIE NMP Zdynia 16.30  + Jan Gawlik – od brata Wilhelma z rodziną
18.00  + Anna Czub, Jan Job i zmarli z ich rodzin, Maria, Jan Kołotyło
Sobota 9 XII 18.00  + Henryk Cycoń – od sąsiadów Grażyny i Pawła Warzechów

2 Niedziela Adwentu

10 XII

7.00  + Henryk Cycoń – od Reginy i Edwarda Jarek z rodziną
8.30 Zdynia Za parafian
10.30  + Piotr Gromala – od Pauliny i Macieja Fryzowicz