1. Dzisiaj pierwsza niedziela Adwentu, który ma podwójny charakter: Najpierw przygotowuje nas do Uroczystości Narodzenia Pańskiego, przez to wspominamy pierwsze przyjście Pana Jezusa oraz kieruje nasze dusze ku oczekiwaniu na powtórne przyjście Pana Jezusa na końcu czasów. Jest okresem pobożnego i radosnego oczekiwania. Podejmijmy w tym czasie pracę nad sobą przez umartwienia i wyrzeczenia; także abstynencji i adwentowej spowiedzi. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca i adoracja Najświętszego Sakramentu, przed Mszą poranną śpiewamy Godzinki o NPNMP, w adwencie wypominki zmarłych przed sumą, po sumie zmiana tajemnic różańcowych, składka na cele diecezjalne. Można zakupić kalendarze misyjne.
 2. W tym tygodniu:
  • Roraty codziennie o godz. 17.00, przed Mszą św. godzinki o NPNMP zapraszam przede wszystkim dorosłych, a dzieci z lampionami y
  • W liturgii w tym tygodniu w we wtorek św. Franciszka Ksawerego, w środę św. Barbary, w piątek św. Mikołaja, w sobotę św. Ambrożego.
  • W środę na Mszę św. zapraszam dzieci z klasy trzeciej wraz rodzicami.
  • Pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca:
  • W czwartek modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne, i za kapłanów.
  • W piątek od godz. 8.00 odwiedzę chorych w domach z posługą sakramentalną. Po południu spowiedź od 16.15, o godz. 17.00 Msza św. wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa, potem wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  • Pierwsza sobota miesiąca, po Mszy św. Litania Loretańska do Matki Bożej.
  • Za tydzień Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny poświęcenie medalików dla dzieci z kl. 3 SP na sumie o godz. 10.30. przed Mszą św. poranną godzinki o NPNMP, wypominki zmarłych przed sumą. Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie – zbiórka do puszek, którą przeprowadzą kandydaci do sakramentu bierzmowania: można będzie nabyć opłatki na Wigilię.
 3. Serdecznie dziękuję wyznaczonej rodzinie za opiekę nad świątynią i zakup świec adwentowych, od piątku proszę kolejną rodzinę.
 4. Zachęcam do zakupienia i czytania prasy katolickiej: Niedziela, Źródło, Ola i Jaś.
 5. Intencje mszalne:
Poniedziałek 2 XII 17.00 Za parafian z 1 XII
Wtorek 3 XII 17.00  + Bogusław Gromala – od Krystyny i Kazimierza Siwek z rodziną
Środa 4 XII 17.00  + Aleksander, Jan, Irena, Stanisława, Tadeusz, Zofia
Czwartek 5 XII 17.00  + Bogusław Gromala – od kolegi Leszka Pyrdoła z żoną i rodziną
Piątek 6 XII 17.00  + Józef Waszczyszak – 26 r. śm.
Sobota 7 XII 17.00  + Bogusław Gromala – od kolegów i koleżanek Marty z firmy VOLPEX
Niedziela 8 XII 7.00  + Helena Bieńkowska z int kuzynostwa Czesławy, Renaty i Henryka z rodzinami.
8.30 Zdynia  + Zofia, Franciszek Ludwin, Wiktoria, Antoni Meler, Anna, Władysław Kluś, Cecylia, Tadeusz Pawelczyk
10.30 Za parafian.